Російську шпигунку звинуватили у підробці документів у Перу

Журналістку Вікі Пелаез, одну з фігуранток шпигунського скандалу між США та Росією, звинуватили у підробці документів на її батьківщині, в Перу.

Одну з російських шпигунів звинуватили у фальсифікації документів у себе на батьківщині в Перу.

Мова йде про 55-річну Віки Пелаез, відому в Перу журналістку. Вона була одружена з чоловіком, який довгий час був відомий як Хуан Лазаро, але в американському суді заявив, що його справжнє ім'я - Михайло Васенков.

Подружжя, яке переселилося до США в 1980-ті роки, було позбавлене американського громадянства і вислане до Росії разом з вісьмома іншими фігурантами шпигунського скандалу в обмін на чотирьох росіян, засуджених за шпигунство.

Як заявив перуанський антикорупційний прокурор Хорхе Луїс Кальдас, Вікі Пелаез - яка, за її свідченнями в американському суді, жила в США під своїм справжнім ім'ям і дійсно є громадянкою Перу - має два свідоцтва про народження, а в її свідоцтві про шлюб вказані неправильні відомості.

Таким чином Вікі Пелаез в разі повернення в Перу доведеться з'явитися за повісткою в поліцію. У неї є "подвійне свідоцтво про народження з різними іменами", - сказав прокурор Кальдас. А в її свідоцтві про шлюб вказані факти, що не відповідають істині, наприклад, її дядько вказаний як її батько. За його словами, прокуратура ще з 23 липня перевіряє, чи не були недостовірні документи видані в обмін на хабарі, і має право затримати Пелаез.

Паралельно перуанська влада вивчає правомірність надання громадянства цієї південноамериканської країни Хуану Лазаро, він же Михайло Анатолійович Васенков.

Сама Вікі Пелаез до висилки зі США не була в Росії і не знає російської мови. Неясно, якою мірою їй було відомо про справжнє походження її чоловіка.

Адвокати подружжя раніше говорили, що вони не хочуть жити в Росії і віддадуть перевагу виїхати в Перу; про їх реакцію на дії перуанської влади поки не повідомлялося.

Десять "російських шпигунів" були арештовані в США в кінці червня 2010 року. Анні Чапман, Михайлу Семенку, Майклу Зоттолі (Михайло Куцик), Патрісії Міллз (Наталія Переверзєва), Вікі Пелаез, Хуану Лазаро (Михайло Васенков), Річарду та Сінтії Мерфі (Володимир та Лідія Гурієва), Дональду Хітфілду (Андрій Безруков) і Трейсі Фоулі (Олена Вавілова) - були пред'явлені звинувачення в шпигунстві та відмиванні грошей.

8 липня всі 10 затриманих у США фігурантів справи визнали себе винними в нелегальному співробітництві з іноземним урядом, після чого суд зняв з них звинувачення в легалізації незаконних доходів і розпорядився депортувати їх з США.

Наступного дня в аеропорту Відня "російських шпигунів" обміняли на Ігоря Сутягіна, Сергія Скрипаля, Олександра Запорізького і Геннадія Василенко - засуджених в РФ за шпигунство і помилуваних напередодні президентом Дмитром Мєдвєдєвим.

Читайте також:

Ганна Чапман виклала в інтернет нові фото з Росії

Екс-глава британської розвідки став на захист російських шпигунів

Шпигунці Анні Чапман пропонували здати своїх колег в обмін на життя в Англії

У США вперше опубліковані знімки всіх десяти "російських шпигунів" після затримання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: