Росію названо найпохмурішою країною в Європі

Іноземна преса вважає, що Росія є найпохмурішою країною в Європі через порушення права на життя: у страсбурзькому суді на черзі 300 справ про викрадення і вбивства людей у Чечні.

Росія була засуджена за порушення основоположного права на життя частіше, ніж всі інші 46 країн-членів Ради Європи. Тому в Європі Росію вважають найпохмурішою країною.

Вже більше 150 разів Європейський суд з прав людини виносив рішення відносно Росії у зв'язку з тяжкими порушеннями прав людини, на черзі ще 300 подібних справ, пише швейцарська Tages-Anzeiger.

Майже у всіх них місце дії – Чечня, сценарій - "озброєні чоловіки в камуфляжі заходять ночами в будинки й на очах у жінок і дітей забирають з собою їхніх чоловіків, синів і батьків". Потім їх іноді знаходять мертвими зі слідами тортур, але найчастіше вони зникають без сліду.

У загальній складності страсбурзький судді поклали на Москву відповідальність за безслідне зникнення або смерть приблизно 200 чеченців.

Це "сумний рекорд", говорить Румер Леметр з правозахисної організації Russian Justice Initiative, яка допомагає чеченцям у пошуках правди в Страсбурзі.

Рада Європи стурбована тим, що Росія не виконує рішення Європейського суду. І хоча компенсації родичам жертв вона виплачує справно - понад 10,5 млн євро, починаючи з першого рішення, винесеного в лютому 2005 року, - однак головна вимога Ради Європи, залучення до відповідальності і покарання винних, до цього дня не виконується.

Так, наприклад, у квітні, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав РФ виплатити родичам жителя Інгушетії Башира Муцолгова, зниклого за нез'ясованих обставин, 70 тисяч євро.

Читайте також:

ФСБ Росії надали право саджати за ґрати "неслухняних" громадян

Росія звинуватила Страсбурзький суд у перегляді підсумків Другої світової війни

Суд у Страсбурзі визнав радянського партизана Кононова злочинцем

За порушення прав людини Росія заплатить 70 тисяч євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: