Росію не пускають в СОТ

Переговори Росії з Грузією про вступ РФ до СОТ завершилися безрезультатно.

Переговори в міністерстві економічного розвитку Грузії з Росією завершилися безрезультатно. Каменем спотикання стало питання легальності контрольно-пропускних пунктів, яке російська сторона не вважає причетним до домовленостей про СОТ.

 Обидві сторони домовилися про продовження діалогу через півтора-два місяці. Грузія пов'язує свою згоду на вступ Росії у СОТ із закриттям контрольно-пропускних пунктів на ділянках грузино-російської межі в Абхазії і Південній Осетії. Заступник міністра економічного розвитку Грузії Тамар Ковзірідзе після закінчення шестигодинних переговорів заявила пресі, що "грузинська сторона не має наміру міняти своєї позиції".

"Умови, при дотриманні яких ми готові дати згоду на вступ Росії у ВТО, залишаються колишніми. Ми вимагаємо від російської сторони виконання підписаного в 2004 році протоколу про закриття контрольно-пропускних пунктів на абхазькій і південно-осетинській ділянках грузино-російської межі", сказала Ковзірідзе. За словами замміністра, "в ході переговорів російська сторона вперше в рамках цих переговорів визнала, що дія контрольно-пропускних пунктів на абхазькій і південно-осетинській ділянках держкордону не узгоджена з грузинською стороною".

У Мінекономрозвитку РФ сумніваються, що Україна приєднається до СОТ раніше Росії, заявив в середу замдиректора департаменту торгових переговорів міністерства Андрій Кушніренко. Європейський союз може заблокувати вступ Росії до СОТ, якщо не буде знайдений компроміс в питанні про імпорт польського м'яса, заявив президент Польщі Лех Качиньський.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: