Росію обурило включення Іспанії в систему ПРО США

Раніше Іспанія дала згоду на участь в європейській системі ПРО НАТО. 4 кораблі, оснащені американською системою оборони від балістичних ракет, будуть розміщені на базі ВМС Іспанії в місті Рота.

Росія вважає неприйнятною американську практику "доконаних фактів" у питаннях європейської протиракетної оборони. Москва також зазначає, що шанс перетворити ПРО з області конфронтації в предмет співпраці може бути втрачений.

"Вважаємо неприйнятною американську практику" доконаних фактів "у питаннях протиракетного облаштування Європи, коли без колективного обговорення, без врахування думки всіх зацікавлених країн приймаються рішення, здатні вплинути на стан безпеки і стабільності в Євроатлантиці", - заявляє 6 жовтня російське МЗС .

"Якщо події і далі будуть розвиватися подібним чином, то створений Лісабонським самітом Ради Росія-НАТО шанс перетворити протиракетну оборону з області конфронтації в предмет співпраці буде втрачений", - йдеться в коментарі міністерства у зв'язку з домовленістю США та Іспанії про базування на іспанській території чотирьох кораблів з елементами ПРО.

Раніше, 5 жовтня Іспанія дала згоду на участь в європейській системі ПРО НАТО. Про укладення відповідної угоди на спільній прес-конференції оголосили прем'єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родрігес Сапатеро, генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен і міністр оборони США Леон Панетта.

За словами Панетти, чотири кораблі, оснащені американською системою оборони від балістичних ракет Aegis, будуть розміщені на базі ВМС Іспанії в місті Рота в провінції Кадіс.

У МЗС Росії зазначають, що "черговий крок США по реалізації" фазованого адаптивного підходу "до побудови ПРО в Європі не може не насторожувати, оскільки вже на першій фазі його реалізації відбувається істотне нарощування протиракетного потенціалу США в європейській зоні".

"При цьому ми не тільки не бачимо готовності адміністрації (США) піти назустріч російській заклопотаності у ключовому для нас питанні про надання юридичних гарантій ненаправленої майбутньої системи ПРО проти російських стратегічних ядерних сил, але, навпаки, фіксуємо прагнення все більш розширено підходити до районів розгортання протиракетних засобів США ", - заявляє російське зовнішньополітичне відомство.

Зазначимо також, напередодні Расмуссен заявив, що система протиракетної оборони НАТО для Європи досягне ступеня повної операційної готовності в 2018 році. Про початковий ступень дієздатності ПРО НАТО буде оголошено на саміті альянсу в травні 2012 року в Чикаго.

Як відомо, американські ракети-перехоплювачі, які входять в європейську систему протиракетної оборони будуть розміщені в Польщі до 2018 року.

13 вересня 2011 США і Румунія підписали договір про розміщення іншої частини елементів американської системи ПРО - наземного варіанту протиракет SM-3 і системи Іджис - на румунській території.

На початку вересня Туреччина оголосила про розміщення на своїй території в рамках системи ПРО радіолокаційної станції раннього попередження про загрозу ракетного нападу.

Представники адміністрації США не раз заявляли, що ПРО не спрямована проти Росії і її стратегічного потенціалу. Москва наполягає на юридичних гарантіях спрямованої ПРО проти РФ.

У травні президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Росія буде форсувати розвиток свого ударного ядерного потенціалу, якщо не зможе домовитися із Заходом щодо протиракетної оборони.

Читайте також:

WikiLeaks: американська система ПРО беззахисна перед російськими ракетами

Американська система ПРО з'явиться у Чорному морі

Нова система ПРО США буде дорогою і неефективною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: