Росію вдруге обрали до Ради ООН з прав людини. США - вперше

Рада ООН з прав людини складається з 47 членів, які обираються на три роки.

На сесії Генасамблеї ООН Росію вдруге обрали до складу Ради ООН з прав людини (РПЛ). Також у вівторок вперше до РПЛ обрали США. В ході голосування Росія здобула 146 голосів з 191, США - 167 голосів.

Окрім РФ та США, на засіданні у вівторок Генасамблея обрала до РПЛ Бангладеш, Бельгію, Камерун, Китай, Кубу, Джибуті, Угорщину, Йорданію, Киргизстан, Маврикій, Мексику, Нігерію, Норвегію, Саудівську Аравію, Сенегал і Уругвай. Не отримали достатньої підтримки Малайзія, Швейцарія, Греція і Нова Зеландія.

РПЛ замінила Комісію ООН з прав людини, яку критикували за надмірну політизованість. Відповідно до резолюції Генеральної асамблеї від 15 березня 2006 року, Рада з прав людини складається з 47 членів, які обираються на три роки.

Росія входить до складу РПЛ з моменту її створення, перший термін її членства спливає в червні 2009 року. На два місця від групи Східноєвропейських країн, окрім Росії, претендували Азербайджан (89 голосів) і Угорщина (131 голос).

Сполучені Штати цього року обиралися в Раду з прав людини вперше. Рішення про висунення кандидатури США в Раду ООН з прав людини прийняв Барак Обама.

"Ми отримали 90% голосів, і ми раді тій очевидній підтримці, яка була надана Сполученим Штатам, - заявила постійний представник США при ООН Сьюзан Райс. - Це стимул до того, щоб грати значну роль в міжнародних організаціях, включаючи ООН, вирішувати життєво важливі питання, що відносяться до прав людини і демократії".

Попередня адміністрація з появи нового органу ООН відмовлялася від повномасштабної участі в його роботі у зв'язку з критикою на адресу зовнішньої і внутрішньої політики Вашингтона, зокрема, у зв'язку з розв'язуванням військових дій в Іраку, тортурами ув’язнених, обвинувачених у тероризмі і вживанням страти. Про це неодноразово йшлося в доповідях РПЛ про ситуацію з правами людини в світі. Моніторинг за їх дотриманням у всіх 192 країнах-членах ООН є основним завданням РПЛ.

Адміністрація Джорджа Буша звинувачувала РПЛ в тому, що серед її членів були держави, в яких порушувалися права людини. Крім того, попередня американська адміністрація вважала, що РПЛ проводить антиізраїльську політику.

Читайте також:

Великобританія заявила про свої права на Південну Атлантику

Україна продала США два російські винищувачі

Ющенко допоможе ООН здолати сомалійських піратів

ООН виставила Ізраїлю рахунок на 11 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: