Росію звинувачують у підтримці сепаратистів

Грузія звинувачує Росію в наданні підтримки сепаратистським режимам і вимагає припинити деструктивні дії.

МЗС Грузії звинувачує російську сторону в наданні підтримки сепаратистським режимам і вимагає припинити деструктивні дії відносно Грузії.

Про це йдеться в офіційній заяві МЗС Грузії, передає агентство "Новини-Грузії".

МЗС Грузії, виражаючи занепокоєність через події, що розвиваються останнім часом в Абхазії, де пройшли широкомасштабні навчання, стверджує, що "оснащення озброєнням і військовою технікою незаконних військових формувань сепаратистів здійснюється Російською Федерацією, а їхнім навчанням, проведенням навчань і логістичним забезпеченням безпосередньо керують офіцери збройних сил Росії".

"При цьому керівники сепаратистського режиму знов роблять агресивні заяви про свій намір "повернути контроль над верхньою частиною Кодорської ущелини", - підкреслюється в заяві.

"Необхідно зазначити, що вищезгадані навчання проводяться на тлі безпрецедентних фактів порушень повітряного простору Грузії і ракетного бомбардування території Грузії, що почастішали, російськими військовими літальними апаратами, а також регулярних військових навчань, що проводяться збройними силами Росії на Північному Кавказі", заявляє грузинське зовнішньополітичне відомство.

МЗС Грузії висловлює стурбованість у зв`язку з тим, що "тривожні обставини, що склалися, можуть викликати дестабілізацію ситуації не лише в Грузії, але і у всьому Кавказькому регіоні".

У зв`язку з цим міністр закордонних справ Грузії Гела Бежуашвілі звернувся з листом до підрозділів зовнішньополітичних відомств країн-членів Групи друзів Генсека ООН, де ознайомив їх з ситуацією, що склалася, і закликав зайняти активну позицію у зв`язку з поточними подіями.

"Грузинська сторона вважає, що Група друзів має проявити більше принциповості оцінюючи дії сепаратистів, а так само вимагати від Російської Федерації, як від країни-члена цієї ж групи, припинення деструктивних дій по відношенню до Грузії", - йдеться в заяві.

"Грузинська сторона вимагає від Російської Федерації припинити підтримку сепаратистських режимів, проведення в конфліктних регіонах дій, неузгоджених з урядом Грузії і реально почати виконання функцій неупередженого посередника, щоб присікти вибухонебезпечний розвиток ситуації", - підкреслює МЗС Грузії.

"Грузія знов підтверджує свою готовність співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами з метою повномасштабного мирного врегулювання конфліктів за умови неухильного захисту суверенітету і територіальної цілісності Грузії", - наголошується в документі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: