Росію звинуватили у військовій експансії

Плани Путіна повернути ведучі позиції на ринку військової авіації і модернізувати оборону - свідоцтво мілітаристської експансії.

Виступ президента Росії Володимира Путіна на відкритті МАКС-2007, в ході якого він оголосив про плани повернути ведучі позиції на ринку військової авіації і модернізувати оборонний потенціал країни, можна розцінювати як чергове свідоцтво мілітаристської експансії Росії, пише в середу британська газета The Guardian.

Володимир Путін
Lenta.ru
Володимир Путін на МАКС-2007
Заява Путіна про те, що "Росія, у якої з'явилися сьогодні нові економічні можливості, найпильнішу увагу приділяє високим технологіям" у тому числі і у сфері оборони, пише видання, послідувала незабаром після оголошення про відновлення регулярного бойового чергування стратегічної авіації. Російські стратегічні бомбардувальники, здатні нести ракети з ядерними зарядами, вперше з 1992 року стали здійснювати польоти в безпосередній близькості від військових баз країн-членів НАТО.

Ці кроки, пише видання, Росія робить на фоні продовження охолодження відносин із Заходом, питання розміщення компонентів, що стосується, в першу чергу, ПРО США в країнах Східної Європи. Так у вівторок начальник Генерального штабу Збройних сил Росії Юрій Балуєвський в ході зустрічі з главою Міноборони Чехії підкреслив, що цій країні не варто "робити велику помилку" і давати згоду на розміщення американського радара на своїй території. Балуєвський запропонував Чехії почекати, поки не закінчиться президентський термін Джорджа Буша, і лише потім вирішувати це питання.

Британські ЗМІ в середу, кажучи про "військову експансію" Росії, пишуть про черговий епізод появи літаків російської стратегічної авіації в безпосередній близькості від кордонів Великобританії. Міністерство оборони Великобританії повідомило, що 17 серпня над північною Атлантикою біля кордонів британського повітряного простору були знову помічені російські літаки Ту-95, які летіли на великій висоті. Під час польоту біля британських кордонів, пише The Daily Mail, Ту-95 супроводжували винищувачі Tornado з бази ВВС Лімінг в Йоркширі, озброєні ракетами повітря-повітря. З початку 2007 року це вже як мінімум третій раз, коли російські військові літаки здійснюють польоти біля кордонів Великобританії, відзначає видання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: