Розслідування проти провладної партії Італії "Ліга Півночі". Партійці Сальвіні таємно відвідували Москву

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Представники партії здійснили десятки польотів до РФ і свідомо порушували українські закони, відвідуючи Крим.

Джанлука Савоїні, близький помічник віце-прем'єр-міністра Італії Маттео Сальвіні, 2018 року щонайменше 14 разів відвідував Москву, йдеться у спільному розслідуванні Bellingcat, BuzzFeed News і російського видання Insider.

За даними видань, він брав участь у перемовинах щодо фінансування політичної партії "Ліга Півночі", яка є членом уряду Італії.

Савоїні за останні п’ять років здійснив надзвичайну кількість поїздок до Москви, проводячи у столиці РФ один день, а на наступний відлітав. Він щонайменше 14 разів відвідував Москву 2018 року та ще тричі за перші три місяці цього року.

У деяких поїздках Савоїні супроводжував інший партійний функціонер, який отримує зарплату як урядовий радник. Не виключено, що інформація про перельоти італійців була видалена з російської бази даних. Хто оплачував перельоти, наразі невідомо.

Також не можна наразі встановити, з ким зустрічався він у Москві. Зокрема, він проводив зустрічі у готелі "Метрополь", де обговорювались питання щодо постачань нафти. Після цього візиту він ще тричі літав до Росії протягом кількох тижнів.

Савоіні
Путін і Савоіні

Записи польотів, отримані Bellingcat та Insider за допомогою неіндексованої онлайнбази даних бронювань авіакомпаній, що використовуються російськими відділами корпоративного захисту, дозволяють детально зібрати подорожі Савоїні. Вони свідчать про те, рейси між Італією та Росією бронювались щонайменше п'ять разів 2015 року, дев'ять разів 2016 року та сім разів 2017 року. Частота його поїздок зросла щонайменше до 14 разів 2018 року.

Італійська газета La Repubblica повідомляла в липні, що Савоїні зустрічався 25 вересня минулого року в Римі з Олександром Дугіним, дуже відомим російським неофашистським ідеологом і політичним аналітиком. Газета стверджувала, що Савоіні напередодні летів до столиці Італії з Москви. Він скористався послугами російської авіакомпанії "Аерофлот" 24 вересня.

Зв'язок Дугіна і Савоїні простежується і в різних меморандумах щодо співпраці. Італійця російські неофашисти характеризували як ключового італійського ідеолога "Нових правих", які стоять на засадах антиамериканизму та антиатлантизму.

Савоїні літав до Москви і в компанії Маттео Сальвіні між жовтнем 2014 року і лютим 2015 року, а також у поїздки в листопаді 2016 року і в березні 2017 року для підписання партнерської угоди з партією "Єдина Росія" Володимира Путіна. Савоіні та Сальвіні також їздили разом, порушуючи законодавство України, до анексованого Криму у 2014 та 2016 роках.

Сальвіні та Савоїні приєдналися принаймні до однієї з подорожей до Криму з Клаудіо Д'Аміко. Записи на бронювання авіаквитків показують, що цей пасажир бронював місця на рейсах до РФ як мінімум двічі від моменту приєднання до команди Сальвіні минулого серпня, включаючи 16-18 жовтня, і ще двічі уже цього року. Немає гарантії, що Савоіні та Д’Аміко сіли на всі рейси, на яких було заброньовано, але їхня велика активність у соціальних медіа помічена у багатьох датах.

Існує також можливість того, що в наборі даних можуть бути короткі прогалини, оскільки протягом аналізованого періоду часу обидва чоловіки використовували різні паспорти. Також невідомо, хто робив бронювання та оплачував квитки.

Як повідомляється у розслідуванні, десятки польотів Джанлуки Савоїні і Клаудіо Д'Аміко протягом останніх п'яти років не відображаються в Центральній базі даних Росії щодо реєстрації іноземців, яку в народі називають базою даних "Мігранти". Ця база даних підтримується Міністерством внутрішніх справ Росії на основі обов'язкових посадкових (імміграційних) карток, які повинні заповнюватися будь-якими негромадянами, які прибувають до РФ.

Відповідно до російського законодавства, будь-який іноземець повинен бути зареєстрований у центральній базі даних разом із вичерпною інформацією про поїздки, а саме хто запрошує, реквізити візи, паспортні дані та фотографія, а також місце і час в'їзду та виїзду.

Відсутність даних для Савоїні та Д'Аміко означає, що вони або постійно отримували спеціальний режим по прибуттю - наприклад, їх зустрічали урядові чи службовці секретних служб та "зворотно направляли", не проходячи регулярних імміграційних формальностей, або інформацію згодом видаляли. 2016 року Савоїні і Д'Аміко співзаснували в Росії консалтингову компанію Orion, як показують дані реєстрації компанії. Останній також є директором компанії, що, мабуть, суперечить поєднанню роботи за кордоном із урядовою діяльністю.

У серпні минулого року Д'Аміко приєднався до команди Маттео Сальвіні як стратегічний радник із міжнародних справ, йдеться в документі від 30 січня 2019 року. На зустрічі виділялись гроші. Невідомо, чи були ці поїздки як відрядження, і якщо так, то якою була їхня мета.

Ще одна італійська газета Corriere della Sera виявила минулого місяця, що ввечері 17 жовтня перед засіданням у "Метрополі" Сальвіні пообідав в московському ресторані під назвою Рускі з Савоїні та Д'Аміко, а також трьома іншими членами співробітниками і начальниками Confindustria Russia, галузевої групи, яка організовувала захід, на якому Сальвіні виступав цього дня. Сальвіні, який не був присутній на засіданні у готелі, 18 жовтня відлетів до Італії.

Маттео Сальвіні
Маттео Сальвіні

І Савоїні, і Д'Аміко брали участь в офіційній зустрічі Сальвіні з російським міністром внутрішніх справ Володимиром Колокольцевим. Сальвіні, який також є міністром внутрішніх справ Італії, довго заперечував, що Савоїні був членом його офіційної делегації в Москві того липня. Але цим запереченням прямо суперечив італійський прем'єр-міністр Джузеппе Конте під час парламентської дискусії щодо засідання у "Метрополі". Прем'єр-міністр заявив депутатам, що Савоїні є учасником офіційної делегації Сальвіні в російській столиці. Заява про прозорість Сальвіні за липень минулого року не розкриває жодних поїздок, витрат та учасників його делегації.

Поки Сальвіні відмовляється відповідати на запитання депутатів та журналістів про те, що він знає про переговори у "Метрополі". Він послідовно і наполегливо заперечує той факт, що коли-небудь брав фінансування з російських джерел.

Залиште свій коментар

Вибір редакції