За інформацією видання, охороняють резиденцію співробітники Федеральної служби охорони.
Окрім палацу під Геленджиком та привласненої після анексії Криму дачі в селищі Олива, у російського президента Володимира Путіна, ймовірно, є ще і резиденція "Ачіпсе" на високогірному курорті "Красная поляна" у Сочі, де, як стало відомо журналістам, є персональна канатна дорога, радіолокаційна система, сміттєві урни за 76 тисяч рублів і рояль як у Миколи II за 6 млн рублів.
Про облаштування ймовірного зимового палацу російського лідера повідомило російське видання "Собеседник".
Як і на території інших резиденцій, в "Ачіпсе" є вертолітний майданчик. Площа двоповерхового будинку - 3,8 тисячі квадратних метра. Там є кілька спалень і загальні зони, включаючи камінну, а також шість імпортних пасажирських ліфтів класу "люкс", стверджує "Собеседник". "Над землею у шале всього два поверхи, але щоб навіть такими скромними сходами не збити ноги, у резиденції встановлено одразу шість імпортних пасажирських ліфтів класу люкс. З цілодобовим обслуговуванням", - пише видання.
Дах також укритий "унікальною дикою кладкою покрівельного сланцю, який визрівав під землею 400 мільйонів років", стіни - панелями з ялини і модрини, а підлога - італійським покриттям з дуба, інкрустованого світло-сірим мармуром. Ціна за квадратний метр останнього матеріалу - 400 тисяч рублів.
Окремої уваги заслуговують меблі та посуд. Так, як пише "Собеседник", у палаці є:
- ексклюзивний рояль "Blüthner Nicolaus II" німецької фірми "Блютнер" за 6 мільйонів рублів (перший такий інструмент - з ручною обробкою з північноамериканського клена і горіха - виготовили для царя Миколи ІІ);
- італійські сервірувальні візки за 118 тисяч рублів кожна;
- посріблена кришталева ікорниця Albi французької фірми Christofle;
- два шкіряні кошики для сміття за 76 тисяч рублів кожна;
- водостійкий сейф, покритим 24-каратним золотом;
- свічники від Christofle по 275 тисяч рублів;
- колекція копій середньовічних гобеленів ручної роботи від "солідної італійської мануфактури";
- позолочені вази по 187 тисяч рублів;
- скляні глечики по 168 тисяч рублів;
- бронзові статуетки, серед яких - "Воїн" за 400 тисяч рублів;
- камінний годинник "Мисливець" кінця 19-го століття за 500 тисяч рублів;
- винний столик, розписаний емаллю і позолотою, за 150 тисяч рублів;
- постільна білізна Floweres Spray з ковдрою з гусячого пуху за 140 тисяч рублів.
На території резиденції, за інформацією видання, є радіолокаційна система Rohde&Schwarz, яка "не тільки дозволяє засікти нелегальні дрони, а й виявляє заховані в стінах "жучки" і встановлені в режимі очікування саморобні вибухові пристрої", а також персональна підвісна канатна дорога гондольного типу протяжністю 2775 метрів з "ексклюзивними кабінами VIP-класу, які розраховані на вісім осіб (включаючи охорону)", двоповерхова лазня, басейн (385 м2) з водоспадом та spa з гідромасажними лежаками. Більше того, "Собеседник" стверджує, що "Газпром" закупив для резиденції колекцію снігоходів по півтора мільйона за штуку.
"Щоб гість №1 не нудьгував в "Ачіпсе" довгими зимовими вечорами, в шале усього за тисячу євро замовили крюшонницю, розписану емаллю і позолотою (крюшон - це холодний десертний алкогольний напій з виноградного вина, змішаного з коньяком, лікером, шампанським і фруктами)", - пише російське ЗМІ.
За інформацією видання, про високогірне шале президента РФ вперше заговорили ще сім років тому, коли журналіст Андрій Мальгін опублікував в своєму блозі розслідування про палаци російських лижників №1 - Путіна і Медведєва. Саме тоді стало відомо, що у "Красній поляні" для потреб Дмитра Медведєва і його оточення побудували шале "Псехако", а до послуг Володимира Путіна підготували сусідню резиденцію "Ачіпсе", оформлену на "Газпром".