Роза Отунбаєва стала президентом Киргизії

Роза Отунбаєва стала першою жінкою-президентом в Центральній Азії. Урочиста церемонія інавгурації пройшла у Національній філармонії в Бішкеку.

Роза Отунбаєва, обрана президентом Киргизії на перехідний період, 3 липня офіційно вступила на посаду.

Урочиста церемонія інавгурації відбулася у суботу вранці в будівлі Національної філармонії у Бішкеку.

На церемонії голова Центрвиборчкому Киргизії озвучив офіційні підсумки конституційного референдуму, який пройшов 27 червня. Більше 90,55% виборців проголосували за нову Конституцію і обрання Отунбаєвої президентом перехідного періоду.

Отунбаєва склала присягу, їй вручили посвідчення президента, нагрудний знак і президентський штандарт.

Роза Отунбаєва стала першою жінкою-президентом в Центральній Азії. Після розпаду СРСР до неї на чолі колишніх союзних республік стояли виключно чоловіки-політики.

Передбачається, що вона буде очолювати республіку до 31 грудня 2011 року. Після закінчення цього терміну вона не має наміру виставляти свою кандидатуру на президентських виборах.

Довідка: Роза Отунбаєва народилася в місті Ош у 1950 році. Закінчила філософський факультет МДУ та аспірантуру при ньому. Кандидат філософських наук.

У 1989-1991 роках очолювала комісію МЗС СРСР у справах ЮНЕСКО. Після виходу Киргизії зі складу СРСР працювала на керівних посадах у республіканській владі. Була віце-прем'єром, кілька разів очолювала МЗС країни.

Була послом Киргизії в США та Канаді, потім в 1997 році пішла з уряду та поїхала працювати послом у Великобританії та Ірландії.

У 2002 році Отунбаєву призначили спеціальним представником Генерального секретаря ООН з врегулювання грузино-абхазького конфлікту.

У 2004 році вона повертається в киргизьку політику і створює опозиційний рух "Ата-Журт".

З грудня 2007 року - депутат парламенту Киргизії, з жовтня 2009-го - керівник парламентської фракції Соціал-демократичної партії Киргизії.

Отунбаєва володіє киргизькою, російською, англійською та французькою мовами. У неї двоє дітей, дочка і син. З чоловіком розлучена.

Читайте також:

Отунбаєва оголосила себе законним президентом Киргизії

Киргизький уряд звинуватив у безладах міжнародних терористів

Росія зажадала від Киргизії зберегти президентську форму правління

Вибори президента Киргизії відбудуться восени 2011 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: