Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Для зведення меморіалу буде вирита 70-метрова "діра", яка нагадуватиме рану.

У Норвегії планують відкрити меморіал, аби вшанувати пам'ять жертв терактів скоєних Андерсом Брейвіком у 2011 році.

Для створення меморіалу, необхідно буде розділити острів Утойя і створити фіорд, пише РадіоСвобода.

Меморіал буде побудований за проектом шведського художника Йонаса Дальберга. З фотографій стало відомо, що частину острова Утойя розколить 70-метрова "яма", яка буде нагадувати рану. У цій щілині, на стіні будуть викарбувані імена 69 осіб, які були вбиті під час теракту.

Усю вириту землю, яка залишиться після будівництва меморіалу, планується відвезти в Осло, саме там буде розташований другий меморіал.

"Ми стояли на тому самому місці, де багато людей втратило життя, і я бачив, що природа вже почала потроху приховувати сліди події. І мені захотілося створити щось більш довговічне, ніж класичний пам'ятник - щось в самій природі. Моя концепція передбачає створення рани, шрами в самій природі. Вона відтворює фізичний досвід втрати, відображаючи раптову і безповоротну втрату тих, хто загинув", - розповів автор концепцій меморіалу Йонас Дальберг.

Два пам'ятники планують відкрити 22 липня 2016 року, саме в цей день чотири роки тому сталася трагедія.

Нагадаємо, Андерс Брейвік відбуває покарання у в'язниці, у 2012 році його засудили до 21 року позбавлення воліУ липні 2011 року Брейвік підірвав автівку в урядовому кварталі Осло, після чого розстріляв підлітків на острові Утойя у молодіжному таборі Робітничої партії Норвегії. Загинули 77 людей, поранення дістали дві з половиною сотні. Злочин Брейвік пояснив тим, що бореться проти ісламізації Європи. 

Під час відбування покарання, Брейвік неодноразово скаржився до суду на "нелюдські" умови ув'язнення. Незважаючи на те, що останні п'ять років Брейвік відбуває покарання у трикімнатній камері площею 25 квадратних метрів. Приміщення спеціально побудовано так, щоби не допускати до нього інших ув'язнених. 

У своїй камері Брейвік вчиться по пошті, займається фізичними вправами та використовує комп'ютер. Два роки тому він оголосив, що почне голодувати, якщо йому в камері не встановлять ігрову консоль Play Station 3. Консоль попереднього покоління перестала його влаштовувати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції