Розгром найманців "Вагнера" у Сирії. ЗМІ розповіли, як Росія замітала сліди своїх втрат

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Йдеться про минулорічний кривавий бій під сирійським Дейр-Ез-Зорі.

Близько 100 російських військових приватної військової компанії "Вагнер" загинули під сирійським Дейр-Ез-Зора на початку лютого 2018 року внаслідок запеклого бою проти сил міжнародної коаліції, які очолює командування США. Втім Росія не просто спростовувала інформацію про втрати, а й підробляла свідоцтва військових про смерть. 

Про це у вівторок, 5 лютого, пише "Новое время" з посиланням на Reuters.

Зокрема це робилося тому, що Москва представляла операцію в Сирії як успішну кампанію, яка ведеться порівняно малою кров'ю. Міністерство закордонних справ РФ стверджувало, що загинули лише кілька російських громадян, і спростовувало повідомлення про серйозні втрати.

Зазначається, що такі дії були викликані поміж іншого і майбутніми президентськими виборами, щоб широка публіка не дізналася про значні втрати до переобрання Володимира Путіна президентом 18 березня.

Журналісти видання встановили щонайменше шість випадків коли тіла загиблих під Дейр-Ез-Зором в ніч проти 8 лютого 2018 року з числа бійців так званої "групи Вагнера" ​​були повернуті сім'ям більш ніж через сім тижнів після бою і з документами, деталі в яких, за словами людей, які знали загиблих, були неправильні. Зокрема у свідоцтвах датою смерті значилися кінець лютого або березень.

"Востаннє Григорій Ганчеров і його дружина виходили на зв'язок з сином Сергієм, який воював у Сирії як приватний військовий фахівець, 4 лютого минулого року. Згодом батько дізнався від бойового товариша сина, що 25-річний Сергій загинув кілька днів потому під Дейр-Ез-Зором. Формального повідомлення про загибель сина Ганчеров не отримував до середини квітня. Тіло було повернуто разом зі свідоцтвом про смерть, де було сказано, що його син загинув на місяць пізніше, 7 березня, і на іншому кінці Сирії", - наводять журналісти приклад одного з випадків.

Один з учасників бою, який, за його словами, вижив, оскільки йому вдалося знайти укриття, зміг опізнати двох своїх товаришів серед великої кількості загиблих, яких він бачив.

Пізніше йому стало відомо, що затримка з доправленням їхніх тіл була викликана тим, що загиблих було занадто багато і що журналісти спостерігали за аеропортом в Ростові-на-Дону, який був головним перевантажним пунктом для приватної військової компанії. Ще двоє загиблих - Олексій Калабухов і Костянтин Данилогорський - жили в Кірові і дружили в цивільному житті.

Обидва перестали виходити на зв'язок після бою в Дейр-Ез-Зорі. Їх намагалися знайти дружини, але не змогли. Офіційна дата їхньої загибелі - 27 лютого. Однак, за словами учасника бою, що вижив під Дейр-Ез-Зором, обидва теж загинули там, на три тижні раніше зазначеної дати.

Також зазначається, що російське консульство видало понад 60 свідоцтв про смерть на початку минулого року до 8 квітня, які бачив Reuters. Як мінімум 33 з них були видані між 22 березня і 8 квітня.

Нагадаємо, бій біля Дейр-Ез-Зора у лютому минулого року спровокувала спроба проурядової загону захопити штаб курдських формувань або контрольований курдами нафтозавод. Американські військові, які підтримують курдів, завдали по нападниках авіаудару. Пізніше США заявили про загибель більше сотні проурядових бійців, не уточнюючи їхнє громадянство.

Влада Росії заперечує причетність до участі у війні в Сирії російських найманців. Спочатку у Кремлі не підтверджували інформацію про поранення і загибель росіян біля Дейр-Ез-Зора. Пізніше МЗС РФ підтвердило, що кілька десятків людей були поранені й доправлені в госпіталі, а п'ять осіб могли загинути.

ВідеоВ Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Тіла трьох чоловіків знайшли у Центральноафриканській республіці . Найімовірніше, знімальна група їхала до міста Сібю, де натепер діють російські військові. Дорогою медійники потрапили у засідку і їхню машину розстріляли. 

В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Залиште свій коментар

Вибір редакції