Розгром РБК: в Росії звільняється авторитетний журналістський колектив

Кремль стверджує, що він ні при чому, але йому мало хто вірить.

Топ-менеджмент РБК, яким володіє російський мільярдер Михайло Прохоров, звільнився, що викликало хвилю обурення в соціальних мережах. Компанію залишають шеф-редактор Єлизавета Осетинська, головний редактор газети РБК Максим Солюс і головний редактор інформаційного агентства РБК Роман Баданин.

"Останнім часом ми багато розмовляли про те, як далі розвивати РБК, і в цих розмовах не змогли прийти до єдиної думки з частини важливих питань, тому прийняли рішення розлучитися. Я хочу подякувати Єлизаветі, Роману і Максиму за роботу і за внесок у розвиток компанії", — прокоментував зміну керівництва медійних проектів генеральний директор РБК Микола Молибог.

Навколо РБК останнім часом ходило багато чуток і про можливу зміну власника, і про невдоволення інформаційною політикою в Кремлі. Зокрема, Єлизавета Осетинська повідомила про те, що на рік залишить посаду через навчання в Стенфордському університеті. Однак джерело агентства Reuters, близьке до РБК, повідомило, що відпустка шеф-редактора холдингу може бути пов'язана з тиском влади.

"Протягом декількох днів, що передували обшукам у Прохорова, було кілька розмов з чиновниками адміністрації президента, на них було поставлена на вид, у тому числі, недавня передовиця газети з матеріалом про панамські офшори, що супроводжувалася фотографією Путіна", — сказало джерело.

Претензії Кремля, за словами джерела, також викликала стаття РБК про бізнес-інтереси Кирила Шамалова, якого журналісти називають зятем Путіна. За виходом статті нібито пішли дзвінки топ-менеджменту від чиновників Кремля.

Версія про тиск на холдинг РБК багато пов'язують і з погрозами МВС РФ провести обшуки у гендиректора холдингу Миколи Молибога у справі про шахрайство, порушеній за заявою колишнього акціонера "Байт-Телекому" Олександра Панова (він вважає, що РБК незаконно відібрав у нього акції "Байт-Телекому").

Reuters з посиланням на джерела в холдингу пише про те, що тиск влади на акціонерів видання зріс після публікації статті про "палац Путіна" в Геленджику. Матеріал вийшов у світ 11 травня, і, на думку журналістів, став останньою краплею, що переповнила чашу терпіння мешканців Кремля.

Однак у владі категорично спростовують версію про політичний тиск на топ-менеджмент РБК. За словами заступника міністра зв'язку і масових комунікацій РФ Олексія Воліна, "власник РБК мав усі підстави бути незадоволеним діяльністю керівництва своєї компанії протягом багатьох років". Чиновник зазначив, що шукати політику в ситуації, "де чиста економіка", безглуздо.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не має відношення до перестановок в холдингу. "Ми неодноразово говорили і продовжуємо говорити, що не може йти мова про будь-який тиск на редакційну політику або на медіа-холдинг в цілому", – сказав Пєсков, додавши, що на його недавній зустрічі з колишнім шеф-редактором РБК Єлизаветою Осетинською вони не обговорювали її звільнення.

Тим часом голова Спілки журналістів Москви Павло Гусєв висловив упевненість в тому, що в ситуації з РБК присутня політична складова. Він зауважив, що ситуація нагадує йому початок 2000-х років і дії влади з НТВ.

У той же час, Путін, вітаючи з 25-річчям колектив пропагандисткого ВГТРК заявив, що "монополія завжди шкідлива, а в інформаційній сфері - тим більше". "Я маю на увазі монополію на світові засоби масової інформації", - додав він.

Журналіст Тихон Дзядко повідомив, що з холдингу звільняться головний редактор ділового журналу РБК Валерій Ігуменів і заступник головного редактора Юлія Ярош. Також із РБК підуть заступник головного редактора ділового журналу РБК Анфіса Вороніна, заступник головного редактора Олена Тофанюк, кореспонденти Сирануш Шароян і Наталія Телегіна, редактор Поліна Русяева, випусковий редактор Надія Вайнер.

Журналісти РБК почали повідомляти про свій відхід з медіахолдингу після того, як були звільнені головний редактор РБК Роман Баданин, керівник газети РБК Максим Солюс і шеф-редактор видання Єлизавета Осетинська, повідомляє Slon.ru. За попередніми підрахунками видання Snob, всього РБК звільняються 13 осіб.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: