"Рожевий кит": юзери відповіли "групам смерті" позитивною онлайн-грою

"Рожевий кит" став настільки популярним, що надихнув на створення книги та відповідного додатку.

Після розповсюдження "груп смерті" та численних самогубств підлітків юзери створили гру для боротьби із "синіми китами"

Про це пише buzzfeed.com.

Позитивна онлайн-гра виникла у Бразилії під назвою "Рожевий кит". Її започаткували 30-річна Ана Паула Хоппе і 28-річний Рафаель Тілцчер. "Рожевий кит" схожий на "синього" тим, що у цій грі також необхідно виконувати серію завдань, щоправда, спрямованих на заохочення позитивних ідей, приміром, як виконання домашніх завдань чи допомога по дому.

 

Опубліковано Baleia Rosa 20 липня 2017 р.

Хоппе і Тільтчер розповіли, що вони отримували повідомлення від молодих людей, які шукають допомогу відразу ж після запуску сторінки Pink Whale.

У відповідь вони фактично найняли психолога, щоб відповісти на повідомлення. Від квітня відповідна сторінка у Facebook має понад 300 000 підписок.

Фотогалерея Сині кити: у Луцьку небайдужі виявили підлітків, які вступили до "груп смерті" (7 фото)

"Рожевий кит" став настільки популярним, що вона породив книгу та додаток. Ідея швидко поширилася по всій Південній Америці, приміром, в Аргентині з'явився "зелений кит".

Aquí les traigo el reto de "La ballena verde" ...a ver si tus hijos aceptan el reto . . #pediatra #retos...

Опубліковано Torneria Pediatrics 27 квітня 2017 р.

ВідеоНа Львівщині дві дівчинки врятували учасника гри "Синій кит"

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Тоді російське видання Новая Газета опублікувало масштабне розслідування, де був описаний принцип дій таких спільнот. Зазвичай вони об'єднані спільною символікою – це кити. Цей символ обраний невипадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, що можуть звести рахунки з життям, самовільно викидаючись на берег.

Кіберполіція також опублікувала список українських підлітків, які зареєстровані в подібних групах.

Залиште свій коментар