Розкаявся та попросив зглянутись на поважний вік. Манафорт вперше звернувся до судді

Дата публікації
Перегляди
1631
Розкаявся та попросив зглянутись на поважний вік. Манафорт вперше звернувся до судді

Associated Press

Суддя невдовзі має оголосити вирок лобісту.

Вирок колишньому політтехнологу Януковича і екс-голові передвиборчого штабу Трампа Полу Манафорту у ці хвилини виносять у Вашингтоні, йдеться у ТСН.16:45.

Сьогодні вперше за весь процес, який триває півтора роки, до судді звернувся сам Пол Манафорт. Він заявив, що розкаюється у скоєному і що після ув’язнення восени 2018 року він став іншою людиною, багато переосмислив. Також він наголосив, що має 66-річну дружину, а самому лобісту невдовзі виповниться 70, і попросив суддю дозволити йому провести з дружиною якомога більше часу.

Пол Манафорт розкаявся на суді у Вашингтоні

Пол Манафорт розкаявся на суді у Вашингтоні

До Манафорта виступали прокурори - його звинувачують у системному ухилянні від податків та в змові проти США, оскільки не маючи офіційного статусу лобіста він від 2006 року до майже 2018 говорив з представниками американської влади різних щаблів і ніколи не говорив, що за ці розмови бере грошову винагороду від іноземців. А саме від російського олігарха Олега Дерипаски та від уряду екс-президента України Віктора Януковича.

Захист Манафорта називає процес політичним переслідуванням і стверджує, якби він не очолював передвиборчий штаб Трампа, його не судили б, адже про його діяльність було і раніше відомо.

Нині суддя перебуває у нарадчій кімнаті, де і має визначитись з вироком, який проголосить. Манафорту світить до 10 років ув’язнення.

Як повідомлялося раніше, колишнього керівника передвиборчої команди Дональда Трампа Пола Манафорта засудили до майже 4 років за ґратами. Вирок 69-річному Манафорту був оголошений за шахрайство з банками та урядом, а також за несплату податків на мільйони доларів доходів, отриманих від роботи політтехнологом з українськими політиками, у першу чергу – з оточення екс-президента України Віктора Януковича.  

Нагадаємо, спеціальний прокурор Роберт Мюллер розслідує ймовірну змову між Росією і президентською кампанією Трампа. Сам Трамп заперечує, що він або його оточення працювали з Росією, аби підвищити його рейтинги на президентських виборах 2016 року у США, і називає розслідування Мюллера "полюванням на відьом".

Наразі у межах розслідування Мюллера було пред'явлено звинувачення понад двом десяткам росіян, а також декільком людям, пов'язаним з Трампом - зокрема його колишньому раднику з нацбезпеки Майклу Флінну і екс-голові його виборчої кампанії Полу Манафорту.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук