Розкол між палестинцями

Палестинські ісламісти заволоділи опорними пунктами пропрезидентських силових структур у секторі Газа і зараз ліквідують останні осередки опору.

Палестинські ісламісти заволоділи опорними пунктами пропрезидентських силових структур у секторі Газа і зараз ліквідують останні осередки опору, повідомили джерела у воєнізованих формуваннях руху Хамас.

Після багатогодинного бою на південному заході міста Газа бойовики з руху Хамас практично цілком заволоділи головним штабом "Служби превентивної безпеки" - потужної силової структури, підлеглої голові Палестинської національної безпеки, лідерові руху ФАТХ Махмуду Аббасу.

Інформацію про падіння цитаделі фатхистів підтвердило джерело в пропрезидентських силових структурах. За його словами, штурм штабного комплексу призвів до численних жертв по обидва боки.

Зі "Службою превентивної безпеки" в ісламістів давні рахунки: саме ця силова структура проводила масові арешти активістів Хамас у 1996-97 роках.

Зараз у захопленому комплексі бойовики-ісламісти шукають одного з найактивніших учасників подій десятилітньої давнини - Набіля Таммуза, який очолював тоді "ескадрони смерті", що відрізнялися найбільшою жорстокістю до політичних опонентів режиму.

За повідомленнями з канцелярії голови ПНА, уже сьогодні Аббас може оголосити про розпуск уряду національної єдності, створення якого в лютому цього року було сприйнято багатьма як закінчення протистояння двох найбільших палестинських організацій. 

Як вважають місцеві спостерігачі, зараз уряд і так практично недієздатний, оскільки ФАТХ призупинило свою участь у ньому, але його розпуск стане символом остаточного розколу між палестинцями. Наступним кроком Аббаса може стати припинення повноважень Палестинської законодавчої ради (парламенту), де більшість належить ісламістам, і оголошення дострокових виборів, як парламентських, так і голови ПНА.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: