Розкрито таємниці Ассанжа: як він добув американські секрети і прикидався жінкою

У світ виходить книга про засновника WikiLeaks, яка розкриває його особисті таємниці.

На цьому тижні на прилавки Великобританії надійде книга Inside Julian Assange's War on Secrecy, присвячена роботі скандально відомого сайту витоків WikiLeaks.

Книга підтверджує основну версію того, як в розпорядження Джуліана Ассанжа потрапили дипломатичні депеші США - їх дійсно передав спеціаліст армії США Бредлі Меннінг, який мав доступ до цієї інформації.

У книзі також йдеться, що Ассанж один час прикидався старенькою - носив відповідну перуку й одяг. Тим самим він намагався сховатися від уваги ЗМІ та американських спецслужб, коли в листопаді 2010 року WikiLeaks почав публікацію секретних повідомлень американських послів у зарубіжних країнах Держдепартаменту.

Ще в юності Ассанж постав у своїй рідній Австралії перед судом за звинуваченням у хакерстві. Захист виправдовував його тим, що він - обдарований юнак з "трагічним" минулим, і "комп'ютер - його єдиний друг".

У книзі розповідається, що, на думку Ассанжа, особи, які повідомляли в США інформацію про його місцезнаходження, "заслуговують на те, щоб їх убили", наводяться всі подробиці справи, порушеної шведською владою за звинуваченням Ассанжа у скоєнні злочинів сексуального характеру відносно двох жінок, пояснюється, чому Ассанж лаявся з журналістом The Guardian Ніком Девісом.

Неприємні подробиці життя Ассанжа готова запропонувати і американська газета The New York Times. У вівторок 1 лютого вийде електронна книга під заголовком Open Secrets: WikiLeaks, War and American Diplomacy.

Про Ассанжа її автори розповідають, що часто він веде себе як дитина, не завжди миється, чутливий і вразливий. Також говорять, що він дуже кмітливий і добре освічений, але іноді його називають грубим і навіть надто чутливим.

Відносини з The New York Times у Ассанжа розладналися, коли він звинуватив газету в тому, що вона опублікувала надані ним документи у надто скороченому вигляді. Ассанж переконаний, що газета зробила це під тиском Білого дому, але редактори наполягають, що відредагували матеріали за власним рішенням, щоб не наразити на небезпеку життя згаданих там осіб.

У лютому вийде третя книга про Ассанжа: My Time at the World's Most Dangerous Website. Її написав колишній соратник засновника WikiLeaks, німець Даніель Домшайт-Берг.

Тим часом Джуліан Ассанж нагадав в інтерв'ю CBS News, що підготував значну порцію секретних документів, які будуть опубліковані в тому випадку, якщо його сайт спробують закрити.

Наразі Ассанж знаходиться у Великобританії, де 7-8 лютого повинні відбутися чергові засідання магістратського суду з питання про його екстрадицію до Швеції. Шведські власті звинувачують австралійця в злочинах сексуального характеру і вимагають його видачі до Швеції. У зв'язку з цим Ассанж проживає у Великобританії під підпискою про невиїзд.

Читайте також:

Ассанжа визнали "найгіршим австралійцем року"

Джуліан Ассанж стане героєм художнього фільму

Сьогодні засновник WikiLeaks постане перед судом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: