Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розмазував фекалії стінами: в Еквадорі розповіли про погіршення фізичного і психічного здоров'я Ассанжа

Президент країни вважає Ассанжа невдячним.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж, який сім років переховувався у посольстві Еквадору у Лондоні,  перебуває у поганому фізичному та психічному стані.

Про це розповіла міністр внутрішніх справ Еквадору Марія Паула Ромо, передає The Associated Press.

За її словами, Ассанж почав діяти агресивно стосовно тих, хто надав йому притулок. Марія Паула Ромо стверджує, що засновник WikiLeaks, серед іншого, розмазував фекалії стінами посольства.

Президент Еквадору Ленін Моренко назвав Ассанжа невдячним і "нещасним хакером", який погано ставився до посадових осіб посольства.

"Коли вам дають притулок, доглядають і надають їжу, ви не засуджуєте власника будинку", - сказав Морено.

"Відтепер ми будемо більш обережні у наданні притулку людям, які дійсно варті того, а не жалюгідним хакерам, єдиною метою яких є дестабілізація урядів", - додав він. "Ми толерантні, спокійні люди, але ми не дурні".

Інші еквадорські чиновники винувачватили прихильників WikiLeaks і двох російських хакерів у спробі дестабілізувати країну.

Нагадаємо, 11 квітня британські правоохоронці заарештували засновника сервісу WikiLeaks Джуліана Ассанжа одразу після того, як Еквадор після 7 років скасував рішення про надання йому політичного притулку. 

Ассанж перебував  у посольстві Еквадору від 2012 року. Перед цим британський суд ухвалив рішення про його екстрадицію до Швеції, де Ассанжа звинувачували у злочинах сексуального характеру.  Швеція згодом зняла звинувачення з Джуліана Ассанжа, проте в Британії його все ще вважають винним у порушенні умов умовно-дострокового звільнення.

Засновник WikiLeaks вважає, що справа проти нього сфабрикована і побоюється, що його екстрадують до США, де йому загрожує довічне ув'язнення за публікацію в WikiLeaks секретних документів американського уряду. Раніше Америка оголосила Ассанжа ворогом держави нарівні з "Аль-Каїдою" і "Талібаном".

ВідеоЗасновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

Нові співгромадяни ще й хочуть оформити для нього дипломатичний статус, аби він міг отримати недоторканність та вільно пересуватися країнами й не боятися арешту. Останні п’ять років, переховуючись від британських поліцейських, Ассанж проживав на території посольства Еквадору у Лондоні. Притулку він попросив через побоювання, що Британія може екстрадувати його до Швеції чи США.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції