Розмови політиків прослуховували

Суд Мілану хоче залучити до кримінальної справи про махінації при продажу банку Antonveneta записи телефонних розмов політиків з підозрюваними.

Розмови політиків прослуховували
Скандал з продажем банку вибухнув в 2005 році.
Суд Мілану передав спікерам обох палат італійського парламенту ухвали прокурора Клементини Форлео, в яких міститься прохання дозволити залучити до кримінальної справи про махінації при продажу банку Antonveneta записи 68 телефонних розмов політиків з підозрюваними, які проходять у цій справі. Про це повідомило в середу агентство АНСА.

Слідство хоче з'ясувати, чи не намагалися політики впливати на банківський бізнес. У числі цих телефонних розмов з підозрюваними фігурують імена нинішнього віце-прем'єра, міністра закордонних справ Массімо Далемі і лідера найбільшої правлячої партії Італії "Ліві демократи" П'єро Фассіно, які стверджують, що не мають до цього скандалу ніякого відношення.

Дії прокурора Клементини Форлео викликали бурхливу полеміку в політичних кругах Італії. Тепер обом палатам італійського парламенту належить вирішити, долучати чи не долучати до кримінальної справи записи телефонних розмов, що прослуховувалися. По суті, мова піде про часткове позбавлення депутатської недоторканності політиків, замішаних у справі Antonveneta.

Скандал з продажем банку вибухнув в 2005 році, коли італійська преса опублікувала записи телефонних розмов голови Банку Італії Антоніо Фаціо з президентом Народного італійського банку Джанпьєро Фіорані. З цих розмов виходило, що в справі продажу Antonveneta Фаціо був готовий надати вельми істотні послуги своїм колегам - керівникам інших кредитних інститутів, зокрема, керівництву Народного італійського банку. 

Тоді на допитах колишній директор Народного італійського банку Джанпьєро Фіорані признався, що мав могутніх покровителів у політичних кругах країни, і що Антоніо Фаціо знав про всі його банківські операції.

У слідчих є також підозра, що підозрювані давали великі хабарі політикам, імена яких поки що не розголошуються. Тоді в результаті цього гучного скандалу Антоніо Фаціо був вимушений подати у відставку і залишити пост глави головної кредитної установи Італії.

У середу прокуратура Мілана зажадала почати судовий процес у справі про продаж банку Antonveneta. Всього у цій кримінальній справі, окрім Антоніо Фаціо і Джанпьєро Фіорані, проходять понад 70 чоловік, яким, крім усього іншого, інкримінують перерахунки багатьох мільйонів євро в офшорні зони і незаконне використання грошей вкладників в особистих інтересах та на користь привілейованих клієнтів - їх друзів і знайомих.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: