Розпочалося розслідування лондонських терактів п’ятирічної давності

Слідство лондонських терактів, що сталися 2005-року, триватиме 5 місяців. Тоді було вбито 52 людини, поранено близько 700.

У Великобританії почалося розслідування чотирьох терактів, що сталися в Лондоні 7 липня 2005 року. Жертвами терактів стали понад 50 осіб.

Слідство, яке веде Королівський суд Лондона, триватиме 5 місяців. Вперше в рамках розслідування серії терактів 7 липня буде оприлюднено відео покручених вибухами вагонів метро та автобусу, а також записи розмов зі співробітниками колл-центру метро.

Кінцева мета розслідування - встановити, чи було в ті дні зроблено все можливе з боку поліції і спецслужб як для порятунку людей, так і для запобігання атак.

Теракти сталися 5 років тому, однак приступити до слідства стало можливим тільки зараз, по завершенні справи трьох передбачуваних посібників терористів - 24-річного Вахіда Алі, 27-річного Садіра Саліма і 31-річного Мохаммеда Шакіла. Суд зняв з них ці звинувачення, тим не менш Алі і Шакіл отримали по 7 років в’язниці за намір пройти підготовку в таборах бойовиків.

Всього при вибухах постраждало понад 700 людей, і багато хто з них із самого початку хотіли дати свідчення, однак головний слідчий, який веде цю справу, вирішила, що їхні свідчення не можна долучити до справи. Також невдоволення родичів загиблих і постраждалих викликало рішення влади розглядати докази в закритому режимі.

Вперше припущення про те, що в розслідуванні терактів можуть фігурувати відеозаписи, було висловлено на попередніх слуханнях тиждень тому. Консультант з розслідування Хьюго Кейт тоді заявила, що плівка була відредагована і ніяких важких сцен чи зйомок жертв терактів на ній немає.

Тим не менш, поліція думає, що публікація плівки може призвести до її "цинічного" використання в пропагандистських матеріалах екстремістських організацій.

Вранці 7 липня 2005 року в центрі Лондона сталося чотири вибухи, здійснених радикальними ісламістами, - три в потягах метро і один в рейсовому автобусі. Було вбито 52 людини, поранено близько 700. Система громадського транспорту в Лондоні була паралізована на добу.

Загинули також чотири терориста-самогубці, молодшому було 18 років, старшому - 30. Вдалося встановити, що бомби ними були зібрані в одному з будинків у Лідсі.

Читайте також:

Як вижити під час теракту: спецслужби дали поради туристам

"Аль-Каїда" планує атаки на європейські аеропорти

У Франції заарештували 12 потенційних терористів

Складено список найбільш "терактонебезпечних" пам'яток Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: