Розпочався Нобелівський тиждень

Традиційний Нобелівський тиждень, на якому буде вручено премії, розпочинається в столиці Швеції.

Кульмінацією Нобелівського тижня стане церемонія вручення премій 2007 року 10 грудня в Стокгольмі й Осло.

Нобелівські лауреати почали прибувати до Стокгольма в середу, 5 грудня. В наступні дні, за інформацією фонду, пройдуть зустрічі лауреатів з журналістами, традиційні лекції й репетиція церемонії вручення Нобелівських премій.

Серед лауреатів цього року - 11 людей і одна організація.

Двоє лауреатів не братимуть участь у церемонії вручення престижних нагород - це лауреат премії з літератури англійська письменниця Дорис Лессинґ і один із володарів премії в галузі економіки, встановленої Шведським державним банком на згадку про Альфреда Нобеля, учений зі США Леонід Ґурвіч.

Як зауважив представник Нобелівського фонду, відсутність у Стокгольмі Леоніда Ґурвіча пов’язана з похилим віком ученого. Він народився 1917 року та є найстаршим серед нинішніх Нобелівських лауреатів.

Доріс Лессинґ не зможе брати участь у церемонії за станом здоров'я. "Останнім часом Дорис Лессинґ мала проблеми зі здоров'ям. На жаль, доктори письменниці рекомендують їй утриматися від поїздок", - повідомив представник Нобелівського фонду. Зокрема, в Лессинґ є проблеми зі спиною.

Але традиційна Нобелівська лекція з літератури в Стокгольмі все ж таки відбудеться. Її прочитає 7 грудня в Шведській академії видавець Дорис Лессинґ у Великій Британії Ніколас Персон.

Імена володарів премії було названо на початку жовтня.

Нобелівські премії, присуджувані щорічно в Стокгольмі й Осло, встановив Альфред Нобель (1833-96) - шведський винахідник, промисловий магнат світового масштабу, лінгвіст, філософ і гуманіст.

Церемонія вручення Нобелівських премій за традицією проходить в день смерті її засновника (10 грудня) в Стокгольмі й Осло. Нобелівські премії в галузі медицини, хімії, фізики та літератури, а також премія Шведського держбанку в галузі економічних наук вручаються в столиці Швеції.

Нобелівська премія миру є єдиною з п'яти заповіданих Альфредом Нобелем, яку присуджують і вручають не в Стокгольмі, а в столиці Норвегії - Осло.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: