Розпочався саміт ОЧЕС

Україна хоче вирішувати в межах Організації чорноморського економічного співіробітництва "заморожені" конфлікти між її членами.


Україна пропонує вирішувати "заморожені" конфлікти між країнами – членами Організації Чорноморського економічного співробітництва в рамках ОЧЕС. 

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк в інтерв’ю журналістам. 

Він нагадав, що на території країн, що входять до ОЧЕС, сконцентровано найбільшу кількість "заморожених" конфліктів. Тому Україна вийшла сьогодні з ініціативою провести в Києві в рамках підготовки до конференції ОБСЄ неформальне засідання міністрів закордонних справ країн - членів ОЧЕС. 

"Ми пропонуємо використати ОЧЕС як економічний інструмент врегулювання "заморожених" конфліктів", - сказав Арсеніій Яценюк. 

Він підкреслив, що цю пропозицію сприйняли інші країни, й зараз вони обговорюють, як саме провести конференцію.


З ініціативою виступила й Туреччина. Вона має намір перетворити Організацію Чорноморське економічне співробітництво (ОЧЕС) на організацію, що займається реалізацією конкретних проектів, заявив прем'єр країни Таїп Ердоган.

"Ми маємо на меті перетворити ОЧЕС на гнучку та ефективну організацію, сфокусовану на реалізацію конкретних проектів", - сказав він сьогодні, 25 червня, на обіді на честь учасників ювілейного самміту ОЧЕС в Стамбулі. 

Ердоган висловився за розвиток відносин між ОЧЕС і Європейським Союзом, відзначивши, що "розпочатий із ЄС діалог дає надію". 

"Під час головування Туреччини в ОЧЕС ми плануємо в жовтні провести першу зустріч на міністерському рівні між ОЧЕС і ЄС," - сказав прем'єр. 


На його думку, політичні конфлікти представляють серйозну перешкоду для ефективного економічного співробітництва в регіоні. "Ми спільно повинні докладати зусилля для врегулювання наявних у регіоні проблем," - сказав глава турецького уряду. Ердоган висловив надію, що стамбульський самміт ОЧЕС стане "поворотним" у діяльності організації.  

Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Ющенко прибув у Стамбул (Туреччина) на саміт глав держав і урядів країн-членів Організації чорноморське економічне співробітництво.

Президент Росії Володимир Путін також бере участь у саміті. 

„Є хороші проекти, наприклад, проект кільцевої автомагістралі навколо Чорного моря, створення чорноморського електроенергетичного кільця," - сказав помічник президента. Він відзначив, що Росія поки далека від задоволення конкретними підсумками роботи організації, в яку входять 12 держав, а ще 13 мають статус спостерігачів.


За підсумками саміту буде прийнято декларацію. За словами кремлівського представника, до цього документа увійшли пропозиції Росії про реалізацію регіональних проектів, поглиблення співпраці в енергетиці, транспорт, торгівлю і туризм.

Нагадаємо, 24 червня міністр закордонних справ Арсеній Яценюк відбув у Стамбул для участі в 15-му самміті ОЧЕС.

До ОЧЕС входять Азербайджан, Албанія, Вірменія, Болгарія, Греція, Грузія, Молдова, Росія, Румунія, Туреччина та Україна.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: