Розробник "Новачка" розповів, скільки отруйної речовини виробила РФ

Дата публікації
Перегляди
1848
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Розробник "Новачка" розповів, скільки отруйної речовини виробила РФ

Фото: Reuters

Для вбивства людини достатньо двох міліграмів "Новачка".

Учений Вил Мірзаянов, який брав участь у створенні хімічних отруйних речовин нервово-паралітичної дії "Новачок", сказав, скільки речовини виробила Росія.

Про це він розповів в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Новачки" були синтезовані і розроблялися протягом 17 років. 17 років знадобилося для комплексного дослідження всіх властивостей цієї серії речовин. Жодна країна в світі таких можливостей не мала і не знала про цей секрет. Тим більше, ця речовина не входить у список заборонених речовин конвенцій", - розповів Мірзаянов.

Він стверджує, що для вбивства людини достатньо двох міліграмів "Новачка", а Росія свого часу виробила до 20 тонн.

"Теоретично, двох міліграмів досить, щоб убити людину. Коли застосовується у вигляді зброї, - звичайно, там запаси потрібні побільше, мова вже йде про грами. "Новічки" були вироблені на двох заводах СРСР. Виробляли не кілограми, а тонни. За моїми підрахунками, 16-20 тонн. Ними заправляли ракети середньої дальності", - повідомив Мірзаянов.

За даними вченого, в експериментальних цілях "Новачок" синтезували у Великій Британії.

У Великій Британії експерти шукають заражену ємність з "Новачком" вже у третьому місті

У Великій Британії експерти шукають заражену ємність з "Новачком" вже у третьому місті

"Так, звичайно, без цього вони не могли розшифрувати... Можу припускати, що синтезували недавно. Якщо вони керуються формулами моєї книги. А моя книга вийшла в 2009 році", - сказав він.

Мірзаянов підкреслив, що нервово-паралітичну речовину синтезувати в домашніх умовах за книжковою формулою неможливо.

Нагадаємо, у Британії двох осіб знайшли непритомними у місті Еймсбері. Як з'ясувалось, вони отруїлися внаслідок дії нервового агента "Новачок", раніше використаного проти екс-розвідника Сергія Скрипаля. Подруга Роулі Дон Стерджесс, яка також отруїлась, в ніч проти понеділка, 9 липня, померла в лікарні.

Наступна публікація