Розшифровані "чорні скриньки" Ту-154, що розбився під Смоленськом

Розшифрований експлуатаційний бортовий самописець російського виробництва, виявлений на місці авіаподії.

Фахівці завершили розшифровку бортових самописців російського і польського виробництва Ту-154, що розбився під Смоленськом. Як повідомили в понеділок у міждержавному авіаційному комітеті (МАК), найближчим часом фахівці відомства чекають на приїзд польських колег, щоб відновити звукову інформацію "чорних скриньок".

"Розшифрований експлуатаційний бортовий самописець російського виробництва, виявлений на місці авіаподії. Зчитана з нього інформація використовується додатково спільно з інформацією, отриманою з аварійного параметричного реєстратора", - відзначили в МАК.

Поряд з цим у Польщі за участю МАК завершено зчитування параметричної інформації на підприємстві-виробнику з бортового експлуатаційного накопичувача польського виробництва, вказали в комітеті.

"Експлуатаційні бортові самописці, як російського, так і польського виробництва фіксують ту ж кількість параметрів і інформації, що і аварійний параметричний реєстратор", - уточнили в МАК. У відомстві відзначили, що згідно з планом робіт членами Технічної комісії також проводиться аналіз дій керівника польотів, а також керівника зони посадки аеродрому.

Проведена розшифровка записів наземних засобів об'єктивного контролю. У МАК підкреслили, що "всі роботи технічної комісії проводяться в тісній взаємодії з великою групою польських фахівців".

Найближчим часом в Москві очікують приїзду польських фахівців, які допоможуть ідентифікувати голоси членів екіпажу літака президента Польщі, що розбився під Смоленськом, повідомили в МАК.

"У лабораторії МАК тривають роботи з очищення від шумів звукової інформації. Мовленнєва інформація значно зашумлена, і є велика кількість місць, що потребують відновлення", - відзначили в МАК. Там додали, що "очікується приїзд до Москви польських фахівців для участі в роботі з ідентифікації голосів членів екіпажу".

Крім того, з польською стороною досягнута домовленість про порядок роботи з аналізу та оцінки паливно-мастильних матеріалів. "Продовжується робота з аналізу матеріалів, отриманих за результатами обльоту радіотехнічних засобів посадки, спостереження та зв'язку аеродрому "Північний" поблизу Смоленська", - повідомили в МАК.

Літак Ту-154 польського президента розбився під Смоленськом вранці 10 квітня. За попередніми даними, літак зачепився за верхівки дерев при посадці в сильному тумані. На борту знаходилися 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Не вижив ніхто. Серед загиблих - сам президент, його дружина Марія і частина керівництва країни. Зокрема, голова Інституту національної пам'яті Януш Куртика, віце-спікер Сейму Єжи Шмайдзіньській, керівник президентської канцелярії Владислав Стасяк, голова Бюро національної безпеки Олександр Щигло, міністри і депутати. На борту виявилися відразу кілька вищих військових чинів: начальник генштабу Франчишек Гонгора, головком ВМФ Анджей Карвета, командувач ВПС Анджей Бласік, командувач військами спецпризначення Влодзімеж Потасіньсикій, голова оперативного командування польської армії Броніслав Квятковський.

Читайте також:

Загибель президента Польщі Леха Качинського

Вцілілий самописець знайшли на місці авіакатастрофи під Смоленськом

Офіційно: літак Качинського заходив на посадку тільки один раз

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: