Розшифровано геном збудника смертоносної інфекції у Німеччині

За словами вчених цей вид хвороботворного мікроорганізма є віддаленим родичем звичайної ентерогеморрагічної кишкової палички. Про те джерело виникнення поки невідоме.

Науковці з ФРН та Китаю розшифрували геном небезпечної бактерії, що спричинила спалах тяжкої форми кишкової інфекції в Німеччині. Роботу було завершено у ніч на четвер. Бактерія є мутованим видом двох різних штамів.

"Ідеться про особливий тип збудника",- сказав бактеріолог Хольгер Роде з Університетської клініки Hamburg-Eppendorf, коментуючи результати дослідження.

Вчені ідентифікували в генетичному матеріалі збудника інфекційного захворювання у Німеччині частини двох різних штамів бактерії.

За словами Роде, цей вид хвороботворного мікроорганізма є віддаленим родичем звичайної ентерогеморрагічної кишкової палички.

Ця нова генетична комбінація сприяє, наприклад, тому, що бактерія прикріплюється до клітин кишкової тканини, що забезпечує їй можливість спричинити більше шкоди організму людини. Крім того, небезпечна паличка має надзвичайно високу стійкість до антибіотиків.

Розшифровані науковцями дані упродовж наступних тижнів мають пройти ретельне вивчення та інтерпретацію.

Ще на початку цього тижня німецькі експерти висловлювали припущення, що теперішній спалах інфекції спричинила бактерія-гібрид, котра поєднує в собі характеристики різних збудників.

Експерти продовжують інтенсивний пошук джерела поширення небезпечної кишкової інфекції, однак результату поки що немає.

Як повідомляється, розслідування санітарних служб після виправдання іспанських огірків (які спочатку вважали причиною захворювань) зайшло в глухий кут. Викликана ентерогеморрагічною бактерією E. Coli, ця епідемія унікальна через штам (різновид) бацили: O104: H4.

Станом на середу, 1 червня, в Німеччині нараховували до 1900 випадків захворювання, з яких 373 - з важкою формою, тобто з гемолітико-уремическим синдромом. А це вже в 7 разів перевищує річну кількість його випадків.

Крім того, в цілому, більше 1500 хворих зареєстровано по всій Європі і навіть у США, з них близько 30 - у важкому стані. Попередньо вважається, що всі ці люди були інфіковані в Німеччині, в районі Гамбурга.

Наразі загальна кількість смертей зросла до 17 осіб, з яких 16 - в Німеччині і 1 - в Швеції. Більшість жертв померли через ниркову недостатність.

Як повідомлялося раніше, через епідемію ввезеня овочів з Євросоюзу заборонила Росія.

Читайте також: 

Загадкова смертоносна інфекція з Європи дісталася до США

Іспанія збирається судитися з Німеччиною за наклеп на огірки

У Німеччині з кишковою інфекцією злягли півтисячі людей за добу

Іспанський міністр з'їв у прямому ефірі огірок, доводячи, що це не смертельно

ВідеоВід загадкової смертоносної інфекція помермо вже 17 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: