Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росія та уряд Сирії заперечують, що в Думі отруїли людей.

Нова хімічна атака в Сирії. У місті Дума, яке армія вдень і вночі обстрілювала останні кілька днів, тепер запахло хлором. Проурядові сили застосували проти мирних громадян зброю масового ураження. Жертв - сім десятків. Потерпілих - близько тисячі, серед них чимало дітей.

В ООН готуються до екстреного засідання. А президент США Дональд Трамп обіцяє, що Америка відповість на злочин впродовж максимум 48 годин.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Містечко Дума – це останній оплот сирійських повстанців в передмісті Дамаска. Сирійська армія за підтримки російської бере його "просто на ураження". Всіх, хто вцілів після бомбардувань, труять хімічним газом. Він важчий за повітря, тож легко потрапляє навіть у підвали, де вже кілька днів переховувалися цілими родинами з маленькими дітьми мирні сирійці.

Загиблих може бути не менше 70. Ще сотні – потерпілих. У них розширені зіниці, з рота йде піна. Постраждалим дають інгалятори та виливають на них відра води. У повітрі чути запах хлору. З огляду на ці кадри, сумнівів, що армія застосувала зброю масового ураження, не залишається.

За даними сирійських правозахисників, найпевніше, бочкові бомби з отрутою скидали саме російські військові літаки.

"Ті, хто використовує отруйний газ для бомбардувань цивільної і медичної інфраструктури, мають відповіти за це", - говорить речник уряду Німеччини Штеффен Зайберт.

Відео Проурядові сили Сирії застосували проти мирних громадян зброю масового ураження

У місті Дума, яке армія вдень і вночі обстрілювала останні кілька днів, тепер запахло хлором. Жертв - десятки. Сотні - потерпілих, серед них чимало дітей. В ООН готуються до екстреного засідання. А президент США Дональд Трамп назвав атаку "мерзенною" і пообіцяв ухвалити важливе рішення щодо Сирії впродовж 48 годин.

Проурядові сили Сирії застосували проти мирних громадян зброю масового ураження

Дамаск та Москва в один голос твердять, що атака – сфабрикована. А кадри, від яких холоне кров, - лише постановка та монтаж.

"На це місце виїжджали наші спеціалісти. Не виявили слідів хлору", - переконує міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

На повідомлення про страшну атаку відреагували у США. Дональд Трамп слів не підбирав:

"Президент Путін, Росія та Іран відповідальні за підтримку тварини Асада. Дуже висока ціна для сплати. Ще одна гуманітарна катастрофа без причин".

Назвати винуватців трагедії сьогодні спробують на позачерговому засіданні Ради безпеки ООН. Генеральний секретар організації закликав сторони припинити бойові дії та надати гуманітарним організаціям доступ до Думи.

Мар’яна Зінковська

Залиште свій коментар

Вибір редакції