Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розслідувачі CIT розповіли про нову "російсько-українську" ПВК у Сирії

Припускається, що вона тренує проасадівських бійців.

Розслідувачі Conflict Intelligence Team повідомили, що у Сирії працює "російсько-українська" приватна військова компанія "Вега". Стверджується, що компанію створили в Україні, у Сирії ж вона працює від літа 2018-го і тренує там проасадівських бійців.

Про це йдеться на сайті команди, яка займається розслідуванням конфліктів в Україні та Сирії.

Припускається, що інструктори ПВК "Вега" тренують палестинців з угруповання "Ліва аль-Кудс". Вона підтримує Асада та співпрацює з російськими військовими, тому розслідувачі вважають, що компанія працює в країні "щонайменше з відома російського командування".

Спочатку у Мережі опублікували фото людей з нашивками "Vega Strategic Services" – як припускають розслідувачі світлини зроблені біля сирійського міста Алеппо. Їх опублікував екс-кореспондент абхазького ANNA News і "Російської весни" Олег Блохін – раніше він був причетний до масштабної містифікації з несправжньою ПВК "Туран".

Як зазначається, спершу він оприлюднив фото цих людей з георгіївськими стрічками та російськими прапорами на формі, а вже потім вони з'явились на світлинах з нашивками "Вега".

ПВК "Вега"

За інформацією CIT, "Vega Strategic Services" заснували колишні учасники міжнародних елітних і спецпідрозділів Росії та України у квітні 2011-го в Миколаєві. Тоді вона надавала послуги з охорони фірмам і приватним особам в сферах з підвищеним ризиком, а також охороняла морські судна.

Згодом, у червні 2012-го компанія переїхала на Кіпр, змінила назву на "Vegacy Strategic Services Ltd.", а в травні 2018-го взагалі була ліквідована, згідно з документами.

Як пишуть розслідувачі, головний офіс компанії був на Кіпрі, а її відділення в Україні, Росії, Сирії, Таїланді, Великій Британії та Німеччини.

Засновники "Веги" - Анатолій Смолін та компанія-одноденка Draugas Consulting Ltd. Смолін народився в Миколаєві, згідно з його резюме, він служив у Військово-морському флоті і КДБ СРСР, потім – в підрозділах МВС України, від 1997 займається бізнесом. Як зазначається, на його ім'я станом на березень 2019 року в Україні зареєстровані агентство безпеки "Альфа-Щит" і "Вега Стратеджік Сервісес".

Представники CIT помітили, що на світлинах з тренувань "Ліва аль-Кудс" є людина, схожа на нього. Сам Смолін відмовився коментувати розслідувачам роботу ПВК "Вега".

Також учасники розслідування з'ясували, що у "Вега" у 2012-2014 роках працював Дмитро Джінікашвілі з Одеси. Пізніше він перейшов до "Слов'янського корпусу", а потім до агентства ANNA News.

Як пишуть в CIT, також у створенні "Веги" брав участь засновник іншої ПВК – Omega Consulting Group – Андрій Кебкал. Він розповідав про це в одному з інтерв'ю, а у бесіді з розслідувачами підтвердив, що створював компанію разом зі Смоліним. За його словами, в кінці 2012 року він пішов через розбіжності з ним у веденні бізнесу, а наразі ПВК "Вега" базується в РФ і працює в Сирії.

Також за відомостями Кабкала, Смолін очолює приватне охоронне підприємство "Легат" – воно охороняє аптеки, магазини і склади в Москві. Зазначається, що Смолін і сам називає себе директором ТОВ "Легат".

На думку представників CIT, "Легат" може бути російським відділення "Веги" з офісами в Москві та Іркутську. На користь цього свідчить те, що компанія має ту саму адресу, що був у кіпрської "Vegacy Strategic Services".

На сайті підприємства написано, що, крім Росії, фірма надає послуги охорони в інших країнах, зокрема, створює "комплексну систему безпеки в зонах і регіонах підвищеного ризику", а також вона "не займається найманством і не бере участі в бойових діях на боці іноземних держав".

Нагадаємо, раніше розслідування The Bell з'ясувало, приватну військову компанію "Вагнер" придумали в російському Генштабі у 2010 році, а займатися нею довірили близькому до президента РФ Володимира Путіна бізнесменові Євгену Пригожину. Останній заперечує не тільки свою причетність до ПВК, але і саме існування приватних армій в Росії. "Кухар Путіна" вперше прокоментував зв'язок з найманцями.

Залиште свій коментар

Вибір редакції