Розслідування Bellingcat довело, що підозрювані в замаху на Скрипаля "туристи" – співробітники спецслужб

Розслідування Bellingcat довело, що підозрювані в замаху на Скрипаля "туристи" – співробітники спецслужб

Розслідування Bellingcat довело, що підозрювані в замаху на Скрипаля "туристи" – співробітники спецслужб

Фото: Reuters

На файлах з їхніми біографіями – штамп "відомостей не давати" і підпис "цілком таємно".

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider підтвердило, що підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов насправді - співробітники російських спецслужб.

Наразі опублікована перша частина розслідування.

Причетність до спецслужб підтверджує низка документів, а також прямих і непрямих свідчень.

Гриф "Цілком таємно"

Згідно з даними Петрова у базі ФМС – його ніби не існувало до 2009 року, коли йому видали новий паспорт замість зіпсованого. Хоча за документами він народився 1979 року у місті Котлам – надалі ніяких слідів його присутності у світі нема.

"У звичайних досьє ФМС на "простих смертних" є історія отримання інших національних і закордонних паспортів, історія реєстрацій за різними адресами. У досьє Петрова нічого цього немає", - пояснюється в розслідуванні.

Окрім цього, у досьє вказано номер "зіпсованого" паспорта, якого, як стверджується, "ніколи не існувало в природі". Також на фото з паспортними даними стоїть штамп "відомостей не давати".

Фото: The Insider

Файл з біографією – порожній і крім штампу "відомостей не давати" стоїть підпис - "с.с." (цілком таємно).

Фото: The Insider

Загадкові паспорти

Згідно з даними про реєстрацію пасажирів на рейс, документи яких є у The Bellingcat і The Insider, номера закордонних паспортів Боширова і Петрова відрізняються лише однією цифрою.

Так, у Боширова паспорт закінчується на 1294, у Петрова на 1297. "Причому, у базі ФМС, де у "простих смертних" закордонні паспорти вказуються, у Боширова і Петрова цих закордонних паспортів чомусь немає", зазначають журналісти.

З даних реєстрації на рейс також можна дізнатись, що обидва "туристи" купили квитки 1 числа, за день до вильоту, що суперечить їхнім словам про те, що поїздка планувалася заздалегідь. "Звідки такий поспіх – можна припустити: трохи раніше в цей день квитки в Лондон купила Юлія Скрипаль, навряд чи це збіг, не виключено що "туристи", порахували що це якось може вплинути на їхні плани і вирішили поспішити", - пише The Insider.

Фото: The Insider

Не менш цікаві й російські паспорти. По-перше, вони видані УФМС 770001 у місті Москва - "прості смертні" там паспорти не отримують. Паспорти в цьому УФМС отримують або привілейовані особи за хабар або представники силових органів, стверджують розслідувачі.

Також серед одержувачів паспортів в цьому УФМС є і дивні особи, з засекреченої біографією і не присутні ні в яких соціальних мережах. "Ймовірно, такі ж "туристи" як і Петров з Бошіровим", - пише видання.

Зазначається, що також якщо поміняти останню цифру в паспорті Петрова або Боширова, то теж можна виявити людей з дивними анкетами, з неповними адресами (наприклад, без квартири) і відсутніх в будь-яких соціальних мережах і базах даних.

Нагадаємо, Олександр Петров і Руслан Боширов у четвер, 13 вересня, дали інтерв'ю російському пропагандистському виданню Russia Today. Під час розмови вони розповіли, що начебто займаються підприємництвом, а в Солсбері їздили "як туристи", аби подивитися на пам'ятки і "відірватися". 

Повʼязані теми:

Наступна публікація