Розслідування щодо походження COVID-19: США роздобули генетичні дані з лабораторії в Ухані

Розслідування щодо походження COVID-19: США роздобули генетичні дані з лабораторії в Ухані

Фото: Associated Press

Як були отримані ці дані з Уханьського інституту вірусології - невідомо.

Розвідслужби США вивчають генетичні дані вірусної лабораторії з китайського міста Ухань, роздобуті під час розслідування походження COVID-19. Спецслужби зіткнулися з серйозною проблемою під час дослідження величезного масиву отриманої інформації: браком перевірених фахівців, які знають китайську мову і водночас володіють предметом.

Про це повідомляє телекомпанія CNN

Зазначається, що спецслужби дісталися до "скарбниці" генетичних даних лабораторії, з якої може походити коронавірус. 

Невідомо, як були отримані ці дані з Уханьського інституту вірусології, з огляду на відмову Пекіна співпрацювати зі США, але джерела CNN припускають, що, очевидно, це було зроблено шляхом хакерського злому китайських серверів. Операція є частиною розвідувальної роботи, яку президент Джо Байден доручив провести для виявлення джерел поширення COVID-19. 

Нагадаємо:

  • Головний республіканець Комітету із закордонних справ Палати представників Мак Маккол оприлюднив звіт із твердженнями про наявність доказів того, що коронавірус вийшов з лабораторії Уханьського інституту вірусології (WIV).
  • Всесвітня організація охорони здоров'я також провела розслідування причин пандемії і у своєму звіті дійшла висновку, що ризик нещасного випадку був "надзвичайно низьким". У звіті йдеться, що "не було повідомлень про респіраторні захворювання, сумісні з COVID-19, протягом тижнів/місяців до грудня 2019 року, а також не було серологічних свідчень інфекції у робочих у результаті серологічного скринінгу на SARS-CoV-2".
  • Своєю чергою генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус визнав, що "передчасно" виключати версію витоку COVID-19 з лабораторії Уханьського інституту вірусології в Китаї.

У Білому домі засумнівалися щодо походження коронавірусу — "Секретні матеріали"

У Білому домі засумнівалися щодо походження коронавірусу — "Секретні матеріали"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація