Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розтрощені вітрини і перцевий газ: в Гонконгу вперше за три тижні стались сутички під час протестів

Правоохоронці затримували протестувальників, серед яких і кілька підлітків.

В Гонконгу під час протестів у неділю, 15 грудня, вперше за останні три тижні стались сутички. Демонстрації відбулись у різних містах району.

Групи мітингарів із закритими масками обличчями пройшлись по кількох торговельних центрах, скандуючи "Боротьба за свободу" та "Поверніть нам справедливість", передає агенція Reuters.

Поліція повідомила, що у деяких місцях протестувальники били вітрини, пошкодили кілька магазинів та ресторанів, а також підірвали димову бомбу. У відповідь правоохоронці застосували проти демонстрантів перцевий спрей, а також затримували протестувальників.

Як повідомила агенція AFP, зокрема, було затримано кілька підлітків. Одночасно у місті відбувся проурядовий мітинг, на який вийшли близько тисячі людей. Вони засудили насильство під час протестів. Тим часом глава уряду Гонконгу Керрі Лам перебуває в Пекіні, де на 16 грудня запланована її зустріч з главою КНР Сі Цзіньпіном.

Нагадаємо, в Гонконгу вже упродовж місяців тривають протести, які почалися через плани адміністрації ухвалити закон про екстрадицію правопорушників до материкового Китаю на запит Пекіна. Однак навіть відмова місцевої влади від цих планів не призвела до припинення демонстрацій, частина з яких переростала у силове протистояння з правоохоронцями. За даними організаторів, у деякі дні в акціях брали участь понад мільйон людей. Гонконг є окремим адміністративним регіоном у складі Китаю. Принцип "одна країна - дві системи" був закріплений під час передачі колишньої британської колонії КНР в 1997 році. Він гарантує населенню адміністративного регіону свободи, які не діють у материковому Китаї. Однак протестувальники в Гонконгу звинувачують уряд в Пекіні у дедалі більшому обмеженні гарантованих основних прав, зокрема свободи думки та преси.

Відео Понад тисячу людей арештувала поліція Гонконгу під час сутичок в Політехнічному університеті

Правоохоронці зайшли до закладу, який покинули мітингувальники. Ті, каже поліція, лишили по собі майже чотири тисячі бензинових бомб, а ще пляшки з хімікатами та зброю. Запекле протистояння в Політесі спалахнуло два тижні тому. Тоді демонстранти забарикадувалися в університеті, а поліція взяла заклад в облогу.  

Понад тисячу людей арештувала поліція Гонконгу під час сутичок в Політехнічному університеті

Вибір редакції