"Розумію 95%": засновник Telegram Дуров заявив, що знає українську і має українське коріння

"Розумію 95%": засновник Telegram Дуров заявив, що знає українську і має українське коріння

Павло Дуров заявив про своє українське походження / Фото: vk.com/durov

Дуров розповів, що родина його мами походить з України. Тому українською мовою він зацікавився ще від підліткового віку.

Засновник соцмережі "Вконтакте" (VK) і месенджера Telegram, мільярдер Павло Дуров зробив неочікуване зізнання: виявляється, у нього – українське коріння, а сам Дуров розуміє українську мову та продовжує її вивчати.

Про це він повідомив у своєму каналі в Telegram.

Дуров розповів, що родина його мами походить з України. Тому українською мовою він зацікавився ще від підліткового віку.

"Мене, як лінгвіста за освітою, також захоплювали відмінності та схожість української та російської", – зазначає засновник Telegram.

Дуров нагадав, що саме українська мова була першою, на яку було перекладено інтерфейс соцмережі "ВКонтакте" 2008 року. В перекладі коду допомагали волонтери. Результат задовільнив Дурова і його команду.

"Тоді більшість популярних в Україні вебсайтів були ще російською, але я хотів дати нашим мільйонам користувачів з України свободу кастомізувати свій досвід", – каже Дуров.

Він особисто тестував українськомовну версію і вважає, що саме це допомогло йому глибше вивчити українську мову.

"Незабаром після того, як ми запустили українську версію VK 2008 року, я поїхав святкувати до Києва. Я був зачарований тим, як деякі слова звучать українською, і робив фотографії з довільними повідомленнями на тлі", – розповідає програміст.

Дурову сподобалося, що люди в Києві були дуже привітними, тому з роками він повертався, щоб знайти нових друзів, які потім його "навчали нових слів і веселих виразів".

Мільярдер похвалився, що розуміє близько 95% писемної та 85% розмовної української мови. Іноді йому доводиться просити одного з інженерів Telegram з України навчити його нюансам значення.

Програміст зізнався, що вивчення української допомогло зрозуміти й інші слов’янські мови, зокрема чеську та польську.

Також Дуров додав, що на Україну припадає менше 3% світової аудиторії Telegram. Але, за його даними, понад 70% українців використовують Telegram для обміну повідомленнями та новин.

Нагадаємо, що недавно Telegram заблокував офіційні українські боти для передавання даних Силам оборони. Експерт з кібербезпеки Костянтин Корсун припустив, що рішення про блокування каналів у Telegram міг ухвалити особисто Павло Дуров, а не якісь там його менеджери.

ТСН.ua зібрав усе, що відомо про скандал із блокуванням українських Telegram-ботів.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація