"Розумний будинок" та готельні номери: для російського патріарха Кирила будують резиденцію за 2,8 мільярда рублів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона розташовуватиметься біля Санкт-Петербурга.

У Росії неподалік Санкт-Петербурга для предстоятеля Російської православної церкви Кирила будують резиденцію за 2,8 мільярда рублів.

Про це повідомляє видання The Bell.

Зазначається, що для резиденції буде відреставрована територія колишнього обійстя службовців Феодорівського собору у місті Пушкін під Петербургом. Загальна ціна реставрації сягатиме близько 2,8 мільярда рублів.

Водночас, така сума буде витрачена лише на зовнішню реставрацію. Таке внутрішнє обладнання як меблі, сантехніка, декоративні елементи та інше закуповуватиметься окремо. За словами людей, знайомих із перебігом реставрації, витрати на закупівлю внутрішнього оснащення резиденції можуть сягати рівня витрат на реставрацію або й взагалі перевершити їх.

"У комплексі передбачено простір для використання Російською православною церквою, зокрема, під час перебування там патріарха. Комплекс призначений для перебування вищих посадових осіб держави, запрошених гостей, зокрема, зарубіжних делегацій на період їх відвідування Петербурга, а також для відвідування прихожан", - розповіли в "Управлінні замовника будівництва та реконструкції об’єктів у Північно-Західному федеральному окрузі". Ця структура входить до Управління справами президента РФ та є офіційним замовником реставрації.

Згідно із планом, площа резиденції становить близько 3,5 тисяч квадратних метрів. У будинку для патріарха хочуть встановити систему "розумний будинок", а в інших будівлях створити повноцінні готельні номери для гостей резиденції та самого Кирила. Частину об’єкта також перероблять під музей.

За словами засновниці компанії "Геоізол" Олени Лашкової, яка є генпідрядником робіт, така велика сума витрат зумовлена майже аварійним станом комплексу, зокрема занепала цегляна кладка стін та склепінь, фрагменти живопису практично втрачені, а Митрополичий сад відновлюватимуть майже з нуля. Окрім цього, планується провести низку робіт для укріплення фундаментів будівель резиденції, а також облаштувати їхню гідроізоляцію.

Нагадаємо, 17 травня у Москві резиденцію патріарха Російської православної церкви Кирила закидали димовими шашками, а також вивісили банер зі словами "Попроси вибачення за Єкб". Активісти опублікували фото акції і написали, що провели її на знак солідарності з жителями Єкатеринбурга, які протестують проти будівництва храму у сквері в центрі міста.

ВідеоРосійський патріарх Кирило скаржиться на Україну всім, до кого доходить пошта

Відправив звернення Папі Римському, Ангелі Меркель, Еммануелю Макрону, керівникам ООН, ОБСЄ і цілої купи церков. Текст усюди один: "керівники української держави втручаються в релігійні справи і от-от почнуться повномасштабні гоніння". Мовляв, влада настільки не любить церкву, що хоче її об’єднати. Реакція світових лідерів на скаргу Кирила невідома. Ніхто з них поки що його не втішив.

Російський патріарх Кирило скаржиться на Україну всім, до кого доходить пошта

Залиште свій коментар

Вибір редакції