США стануть скромнішими…За 20 років

Політичний, економічний і військовий вплив США в світі в найближчі 20 років може зменшитися.

Такий висновок міститься в опублікованій доповіді Національної ради з розвідки, який називається "Глобальні тенденції 2025 року: світ, що змінився". До числа авторів доповіді входять провідні американські політологи, економісти і футурологи.

На думку експертів, до 2025 року Китай перетвориться на найбільшу за розмірами економіки державу світу, хоча у військовому відношенні він ще, мабуть, поступатиметься США.

Наступні 20 років стануть періодом переходу до нової системи міжнародних відносин. Найважливішими чинниками в цій системі стануть наростаючий дефіцит мінеральних, енергетичних і продовольчих ресурсів, а також зміни в глобальному кліматі, викликані парниковим ефектом.

Суперництво за природні ресурси стане провідним геополітичним чинником. Як вважають автори доповіді, в найближчі 15-17 років швидко зростатиме роль альтернативної енергетики, а західні уряди і корпорації вестимуть інтенсивні дослідження в області створення нових джерел енергії невикопного походження.

В умовах зменшення частки нафти і газу в світовій енергетиці такі країни як Саудівська Аравія, Росія і Іран зіткнуться з бюджетними проблемами, які можуть призвести до політичних реформ і навіть до зміни режимів.

На думку авторів доповіді, Росія може перетворитися на п'яту за масштабами економіку світу завдяки наявності у неї не тільки великих запасів викопного палива, але й інших мінеральних ресурсів, перш за все кольорових металів і води. Проте утриматися їй на цьому місці довго не вдасться через кризову демографічну ситуацію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: