Розвідка США: Іран не має урану для створення бомби

Американці не мають єдиної думки щодо стадії розвитку іранської ядерної програми.

Керівники американської розвідки заявили, що Іран не має високозбагаченого урану, який можна використовувати для виготовлення атомної бомби.

Таку оцінку представили Конгресу директор національної розвідки Денніс Блер і глава розвідувального управління Пентагону Майкл Мейплз. За їх даними, наразі у Тегерана є тільки низькозбагачений уран.

Всього тиждень тому голова об'єднаного комітету начальників штабів США Майк Маллен в інтерв'ю телеканалу CNN заявив, що Іран володіє достатньою кількістю матеріалу для створення атомної бомби.

Голова ізраїльської військової розвідки генерал-майор Амосе Ядлін також нещодавно повідомив, що Іран "перейшов технологічну межу" і тепер володіє можливістю створити ядерну зброю.

Проте в своїй промові перед американськими сенаторами Блер сказав, що ізраїльтяни представили "гірший зі сценаріїв".

За оцінками американської розвідки, створити ядерну бомбу Іран зможе тільки до 2010 року, а на думку деяких аналітиків - ще пізніше, до 2015-го.

Генерал-лейтенант Мейплз підкреслив, що США і Ізраїль займаються інтерпретацією одних і тих же фактів, але роблять різні висновки. "Ізраїльтяни значно більше стурбовані цим", - наголосив Мейплз.

Хоча серед осіб, відповідальних за безпеку США, єдиної думки щодо стадії розвитку іранської ядерної програми немає, саму військову спрямованість програми американці вважають безперечною.

В Тегерані заявляють, що використовують атом виключно у мирних цілях. Як заявив іранський віце-президент, керівник Організації з атомної енергії Ісламської Республіки Голямреза Агазаде, Іран залишиться країною, яка володіє мирними ядерними технологіями, хоче того Захід чи ні.

Читайте також:

Іран випробував ракету дальнього радіусу дії

Мєдвєдєв не буде міняти Іран на ПРО

США: Іран готовий створити ядерну бомбу

Засідання РБ ООН завершилося скандалом між Іраном і США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: