Розвідка США: Китай почав розробку електромагнітної та мікрохвильової зброї

За даними американської розвідки, Китай почав розробку електромагнітної та мікрохвильової зброї, щоб використати її проти американських авіаносців у разі ймовірного конфлікту за Тайвань.

У Китаї ведуться розробки зброї імпульсної дії для використання проти американських авіаносців в разі можливого конфлікту за Тайвань.

Про це йдеться в доповіді, яка була підготовлена американською розвідкою ще в 2005 році, але розсекречена лише зараз.

Передбачається, що Пекін може використати свою секретну зброю проти Тайваню і авіаносної ударної групи США, яку ті вирішать висунути на допомогу своєму союзнику, пише The Washington Times.

За даними видання, в основі цих планів лежить розрахунок, що мінімізація людських жертв знизить імовірність відповідного ядерного удару з боку США і ворожість населення Тайваню.

Зброя, вражаючим чинником якої є електромагнітний імпульс (ЕМІ), відтворює гамма-випромінювання, що утворюється після ядерного вибуху. Воно покриває значну площу і виводить з ладу всю електроніку, включаючи комп'ютери та автомобілі.

З доповіді випливає, що у разі війни з Тайванем Китай планує використовувати балістичну ракету середнього радіусу дії "Дунфен-21" і привести зброю в дію на висоті 30-40 км, щоб "обмежити дію ЕМВ на території Тайваню і його найближчих околицях, а збиток електроніці на материку звести до мінімуму", відзначає видання.

Подібний ефект може бути досягнутий і за допомогою малопотужної стратегічної або тактичної ядерної боєголовки. Але розвідці так і не вдалося з'ясувати, чи спробували китайці такі боєголовки виготовити.

Згідно з доповіддю, побічні ефекти від ЕМІ-зброї вже були випробувані китайцями в ході медичного дослідження на мишах, щурах, кроликах, собаках і мавпах. Піддослідні тварини отримали пошкодження очей, мозку, кісткового мозку та інших органів.

За іншими версіями, основним завданням цих випробувань була розробка методів тортур в'язнів або обчислення ступеня небезпеки електромагнітної зброї при роботі людей з нею, підбір заходів захисту систем озброєнь від електромагнітних імпульсів.

Також у доповіді міститься нова інформація про розробки мікрохвильової зброї. За допомогою неї китайці збираються на початковому етапі конфлікту "придушувати ворожі радари, засоби зв'язку, комп'ютери та іншу електроніку".

Арсенал електромагнітної і мікрохвильової зброї покликаний допомогти Китаю здолати більш просунуті в технічному відношенні сили США.

Відзначимо, США не можуть запобігти примусовому возз'єднанню Тайваня з материковим Китаєм - цьому заважає прийнятий в 1979 році закон. Китай же заявляє, що готовий застосувати силу для насадження в Тайбеї своєї влади.

"Китай дійсно готується в разі повноцінної війни нанести ядерні та електромагнітні удари по США, Тайваню і авіаносцям. Це входить в його військову доктрину та плани навчань", - повідомив Пітер Прай, колишній співробітник апарату Конгресу, який кілька років тому брав участь у роботі комісії з електромагнітної зброї.

Він також додав, що є дані, що Китай розробляє, або вже розробив, ядерні озброєння, які генерують надпотужне електромагнітне випромінювання. Причому, за його словами, для цих розробок використовувалися дані, вкрадені в США.

Читайте також:

Західні ЗМІ: зброю для лівійських повстанців перевозили на круїзних кораблях

Ізраїль створить "найефективнішу в світі" систему ПРО

Росія розробляє принципово новий автомат на зміну "Калашникову"

Пакистан викрили у продажу ядерних секретів Північній Кореї

Розкриті дані про запаси ядерної зброї у світі

Пакистан випробував ракету, що може нести ядерну боєголовку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: