Розвідка США представила Байдену доповідь про походження коронавірусу: зупинилася на двох версіях

Розвідка США представила Байдену доповідь про походження коронавірусу: зупинилася на двох версіях

Фото: Associated Press

Протягом декількох днів спецслужби повинні підготувати розсекречену версію документа для її оприлюднення.

Розвідка США представила президентові Джо Байдену свою доповідь про походження коронавірусу, але в ньому вона так і не змогла прийти до консенсусу щодо того, чи був вірус розроблений в лабораторії або ж виник природним шляхом.

Про це інформує газета The Washington Post з посиланням на двох представників американської влади.

За їх словами, протягом декількох днів спецслужби повинні підготувати розсекречену версію документа для її оприлюднення. Проте за даними джерел, в доповіді, попри великий обсяг вивченої інформації, не міститься остаточного висновку про походження вірусу.

Нагадаємо, експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), які прибули в Китай, щоб дослідити походження коронавірусу, заявили, що неможливо встановити, як SARS-CoV-2 потрапив на ринок в Ухані. Водночас вони вважають, що навряд чи він поширився з китайської лабораторії.

У дослідженні вчених з Кембридзького, Гавайського університетів і Потсдамського інституту вивчення змін клімату вчені зафіксували зміни типу рослинності в китайській провінції, що створило середовище для поширення кажанів, які є носіями SARS-CoV-2.

Нагадаємо:

  • Головний республіканець Комітету у закордонних справах Палати представників Мак Маккол оприлюднив звіт з твердженнями про наявність доказів того, що коронавірус вийшов з лабораторії Уханського інституту вірусології (WIV).
  • Всесвітня організація охорони здоров'я також провела розслідування причин пандемії і в своєму звіті дійшла висновку, що ризик нещасного випадку був "надзвичайно низьким". У звіті говориться, що "не було повідомлень про респіраторних захворюваннях, сумісних з COVID-19 протягом тижнів/місяців до грудня 2019 року, а також не було серологічних свідоцтв інфекції у робочих в результаті серологічного скринінгу на SARS-CoV-2".
  • Своєю чергою генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреесус визнав, що "передчасно" виключати версію витоку COVID-19 з лабораторії Уханського інституту вірусології в Китаї.

Новини світу: ВООЗ створює нову групу експертів, аби з'ясувати походження коронавірусу

Новини світу: ВООЗ створює нову групу експертів, аби з'ясувати походження коронавірусу

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація