Розвідка США заздалегідь знала про другий іранський завод зі збагачення урану

Сім років тому, коли Іран оголосив про перший гірничо-збагачувальний комбінаті під Натанзі, іноземні фахівці запідозрили, що тільки на одному об'єкті Тегеран не зупиниться.

Американська, французька та британська розвідки знали про існування другого іранського заводу по збагаченню урану і чекали, коли будівництво заводу досягне тієї стадії, при якій його можна буде остаточно довести.

Про це повідомило джерело у Вашингтоні; на його думку, Тегеран розповів МАГАТЕ про другий завод саме тому, що підприємство вже було розсекречено розвідками.

Сім років тому, коли Іран оголосив про перший гірничо-збагачувальний комбінаті під Натанзі, іноземні фахівці запідозрили, що тільки на одному об'єкті Тегеран не зупиниться, повідомило джерело. Тоді й було розпочато роботу з пошуку другого заводу. Супутники вказали на місце в районі міста Кум (Qom), в якому, швидше за все, проводились підземні роботи. Завод, розрахований на три тисячі центрифуг, мав запрацювати через кілька місяців; влада США мала намір оприлюднити дані розвідки вже в 2009 році, проте їх випередив сам Тегеран.

Про другий іранський комбінат зі збагачення урану стало відомо 25 вересня 2009 року. У відповідному листі, переданому владою в МАГАТЕ кількома днями раніше, не містилася інформація про кількість центрифуг і місце розташування виробництва. Президент США Барак Обама, прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун і президент Франції Ніколя Саркозі засудили будівництво другого заводу і пригрозили Тегерану новими санкціями.

Країни Заходу неодноразово висловлювали припущення, що метою ядерної програми Тегерана є виробництво ядерної зброї; влада Ірану це спростовувала, стверджуючи, що займаються збагаченням урану виключно в мирних цілях.

Читайте також:

Іран випробував свою найпотужнішу балістичну ракету

Ахмадінежад: країни, що звинуватили Іран, про це пошкодують

Іран повідомив про запуск другого заводу зі збагачення урану

Мєдвєдєв дав Ірану п'ять днів, щоб повернути довіру світу

ВідеоДругий завод зі збагачення урану в Ірані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: