Розвідка США заздалегідь знала про другий іранський завод зі збагачення урану

Сім років тому, коли Іран оголосив про перший гірничо-збагачувальний комбінаті під Натанзі, іноземні фахівці запідозрили, що тільки на одному об'єкті Тегеран не зупиниться.

Американська, французька та британська розвідки знали про існування другого іранського заводу по збагаченню урану і чекали, коли будівництво заводу досягне тієї стадії, при якій його можна буде остаточно довести.

Про це повідомило джерело у Вашингтоні; на його думку, Тегеран розповів МАГАТЕ про другий завод саме тому, що підприємство вже було розсекречено розвідками.

Сім років тому, коли Іран оголосив про перший гірничо-збагачувальний комбінаті під Натанзі, іноземні фахівці запідозрили, що тільки на одному об'єкті Тегеран не зупиниться, повідомило джерело. Тоді й було розпочато роботу з пошуку другого заводу. Супутники вказали на місце в районі міста Кум (Qom), в якому, швидше за все, проводились підземні роботи. Завод, розрахований на три тисячі центрифуг, мав запрацювати через кілька місяців; влада США мала намір оприлюднити дані розвідки вже в 2009 році, проте їх випередив сам Тегеран.

Про другий іранський комбінат зі збагачення урану стало відомо 25 вересня 2009 року. У відповідному листі, переданому владою в МАГАТЕ кількома днями раніше, не містилася інформація про кількість центрифуг і місце розташування виробництва. Президент США Барак Обама, прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун і президент Франції Ніколя Саркозі засудили будівництво другого заводу і пригрозили Тегерану новими санкціями.

Країни Заходу неодноразово висловлювали припущення, що метою ядерної програми Тегерана є виробництво ядерної зброї; влада Ірану це спростовувала, стверджуючи, що займаються збагаченням урану виключно в мирних цілях.

Читайте також:

Іран випробував свою найпотужнішу балістичну ракету

Ахмадінежад: країни, що звинуватили Іран, про це пошкодують

Іран повідомив про запуск другого заводу зі збагачення урану

Мєдвєдєв дав Ірану п'ять днів, щоб повернути довіру світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: