РПЦ відмовилася від участі у першому за тисячу років Всеправославному соборі

У разі проведення собору у Москві вважатимуть його рішення нелегітимними.

Російська православна церква відмовилася брати участь у Всеправославному соборі, який заплановано на 16-27 червня на Криті.

Про це повідомив голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон на прес-брифінгу за підсумками засідання Священного синоду, передає Інтерфакс.

При цьому він зазначив, що якщо собор відбудеться, то його рішення будуть нелегітимними, оскільки, на його думку, у Всеправославному соборі повинні брати участь всі церкви.

Митрополит Іларіон нагадав, що Болгарська, Антиохійська, Сербська і Грузинська церкви вже відмовилися від участі в соборі і виступили за те, щоб перенести його на інший час.

"РПЦ буде звертатися з проханням до Константинопольського патріарха про те, щоб провести собор в інші строки, а час, який з'явиться в результаті цього рішення, використати на те, щоб вирішити накопичені проблеми та гідно підготувати Всеправославний собор", - сказав представник РПЦ.

Всеправославний собор не скликався понад тисячу років, він готувався понад півстоліття, найактивніше – в останні два роки. Учасники собору мають обговорити шість тем: відносини Православної церкви з іншим християнським світом, ставлення до посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, питання діаспори, способи проголошення автономії Православних церков.

ВідеоРПЦ скликала екстрене засідання, щоб вирішити чи їхати на Всеправославний собор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: