Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
РПЦ відмовилася від участі у першому за тисячу років Всеправославному соборі

У разі проведення собору у Москві вважатимуть його рішення нелегітимними.

Російська православна церква відмовилася брати участь у Всеправославному соборі, який заплановано на 16-27 червня на Криті.

Про це повідомив голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон на прес-брифінгу за підсумками засідання Священного синоду, передає Інтерфакс.

При цьому він зазначив, що якщо собор відбудеться, то його рішення будуть нелегітимними, оскільки, на його думку, у Всеправославному соборі повинні брати участь всі церкви.

Митрополит Іларіон нагадав, що Болгарська, Антиохійська, Сербська і Грузинська церкви вже відмовилися від участі в соборі і виступили за те, щоб перенести його на інший час.

"РПЦ буде звертатися з проханням до Константинопольського патріарха про те, щоб провести собор в інші строки, а час, який з'явиться в результаті цього рішення, використати на те, щоб вирішити накопичені проблеми та гідно підготувати Всеправославний собор", - сказав представник РПЦ.

Всеправославний собор не скликався понад тисячу років, він готувався понад півстоліття, найактивніше – в останні два роки. Учасники собору мають обговорити шість тем: відносини Православної церкви з іншим християнським світом, ставлення до посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, питання діаспори, способи проголошення автономії Православних церков.

Відео РПЦ скликала екстрене засідання, щоб вирішити чи їхати на Всеправославний собор

Залиште свій коментар

Вибір редакції