РПЦ виступила проти висування Охлобистіна в президенти

Російська православна церква виступила проти висунення актора та священика Івана Охлобистіна в президенти Росії.

Російська православна церква виступила проти наміру актора та священика Івана Охлобистіна балотуватися в президенти Росії.

Голова прес-служби РПЦ Всеволод Чаплін заявив, що існує заборона на висунення духовенства в представницькі органи влади, яка, на його думку, поширюється і на участь у виборах президента.

"Церковний послух є церковний послух. Якщо ти знаходишся під забороною - це не означає, що тобі дано карт-бланш, що дозволяє грати то в блазня, то в царя, то в політичного діяча", - заявив Чаплін.

Нагадаємо, про намір балотуватися в президенти Іван Охлобистін заявив 1 вересня. В якості передвиборчої програми він представить якийсь філософсько-ідеологічний концепт, який, за його словами, дозволить росіянам "стати нацією". При цьому Охлобистін заявив, що для участі у виборах йому необхідно благословення церкви. "Якщо це (благословення -" Лента.ру ") не відбудеться, це буде дивно, тому що церква десятиліттями йшла до того концепту, який я хочу запропонувати", - сказав він.

Згідно з документом під назвою "Основи соціальної концепції РПЦ", священнослужителям заборонено висуватися в представницькі органи влади. Крім того, їм забороняється перебувати в політичних організаціях і брати участь у політичній агітації. При цьому прямої заборони на участь в президентських виборах в документі немає.

Більше того, в лютому 2011 року РПЦ дозволила священикам "у виняткових випадках" брати участь у виборах. Правда, такими випадками вважаються тільки ті, коли участь у виборах необхідна, щоб захистити церкву від розколу.

Читайте також:

Іван Охлобистін йде в президенти Росії

В Росії створюється рух "наХ-наХ: Голосуй проти всіх"

КПРФ створила "Народне ополчення" і висунула Зюганова у президенти

Путін знає ім'я наступного президента Росії - "Вам сподобається!"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: