РПК дорого коштує Туреччині

Туреччина ввішла б до сімки світових держав, якби не величезні витрати на боротьбу з РПК та збитки, яких завдають країні терористи, вважають у турецькому уряді.

Джеміль Чичек
Lenta.ru
Джеміль Чичек, офіційний представник уряду Туреччини
Збитки Туреччини від багаторічного протистояння з сепаратистською Робочою партією Курдистану (РПК) склали близько 300 мільярдів доларів, повідомив віце-прем'єр, офіційний представник уряду Джеміль Чичек.

"Сукупний збиток, який Туреччині з 1984 року нанесла терористична РПК, склав близько 300 мільярдів доларів. Якби наша країна використовувала ці кошти в інших цілях, то сьогодні займала би сьоме місце в списку світових держав," - цитує у п'ятницю турецького віце-прем'єра газета "Міллієт".

Чичек відзначив, що РПК, оголошена поза законом в Туреччині і визнана терористичною організацією ООН і Євросоюзом, не може існувати без зовнішньої підтримки.

"Терористичне угрупування не в змозі діяти без допомоги ззовні. РПК - це знаряддя й пішак міжнародного тероризму," - заявив віце-прем'єр, нарікши, що Анкара в протидії сепаратистам "не одержала жодної підтримки з-за кордону".

Бойовики РПК в Іраку патрюлюють прикордонну з Туреччиною зону
AFP
Бойовики РПК в Іраку патрюлюють прикордонну з Туреччиною зону
Віце-прем'єр відзначив, що можлива транскордонна операція турецької армії проти курдських бойовиків на півночі Іраку буде спрямована виключно проти РПК.

Турецький парламент у жовтні надав уряду мандат на вторгнення до Північного Іраку, де, за даними військових, зосереджено близько 3,5 тисяч курдських бойовиків.

Командування турецької армії неодноразово заявляло, що підготовка до операції в регіоні завершена. На кордоні з Іраком дислоковано майже 100-тисячне угрупування військ.

Головком турецьких сухопутних сил армійський генерал Ількер Башбуг раніше повідомив журналістам, що генштаб чекає від уряду директиви на вторгнення на суміжну територію.

Конфлікт Туреччини з РПК, яка силою домагається автономії для курдів на частині турецькій території, уже привів до загибелі близько 40 тисяч чоловік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: