РПЦ запропонувала Наполеона як альтернативу "язичнику" Діду Морозу

Російська православна церква звинуватила Діда Мороза у язичництві і запропонувала поновити святкування перемоги над Наполеоном, яке припадає на Різдво.

Російська православна церква висловила занепокоєння "перетворенням Нового року на неязичницький культ" і порекомендувала краще святкувати перемогу над Наполеоном.

"Новий рік поступово стає квазірелігійним святом", - заявив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату ієромонах Філіп.

Він зауважив, що сьогодні кожен Новий рік обов'язково асоціюють з якою-небудь твариною (попри те що за східним календарем, яким це пояснюється, Новий рік наступає набагато пізніше).

Так, нагадав отець Філіп, до 1 січня випускається маса відповідних м'яких іграшок, кухлів, ложок, тарілок (із зображеннями цих звірів), оголошуються різні ритуали, щоб досягти максимального благоденства наступного року – "на якій нозі скільки разів пострибати, в яку сторону обернутися, які кольори одягти, що подати на стіл".

А Дід Мороз і Снігуронька, які, за словами ієромонаха, за радянських часів були лише казковими персонажами, тепер "набувають все більше язичницького", і під ці тенденції намагаються підвести історичну базу.

Священнослужитель нагадав, що у православних християн Новий рік пов'язаний з Різдвом Христовим, і закликав цей зв'язок усіляко підтримувати.

Зокрема, ієромонах Філіп закликав відродити святкування в Різдво вигнання наполеонівських військ з Росії.

"Ми забуваємо сьогодні про цивільне вимірювання святкування Різдва Христова в Росії. Різдво Христове - це ще один день перемоги нашої країни: цього дня Олександр Перший видав указ, що сповіщав про вигнання наполеонівських військ з Російської імперії", - зазначив він.

Читайте також:

Ватикан вирішив захистити Папу копірайтом

Санта-Клаус пропагує ожиріння та пияцтво за кермом

Незрячий священик з Івано-Франківська пішки вирушив до Єрусалима

РПЦ за кордоном визнала генерала Власова борцем проти більшовизму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: