РПЦ за кордоном визнала генерала Власова борцем проти більшовизму

Суперечки навколо фігури генерала Власова не вщухають. Радянського зрадника синод РПЦ за кордоном визнав героєм - борцем проти комуністичного режиму.

Синод Російської православної церкви за кордоном спростував твердження про те, що генерал Андрій Власов був зрадником та визнав його борцем проти більшовизму.

"Власов боровся проти радянської влади та намагався звільнити Росію від влади комуністів", - заявив Архієпископ Берлінський і Великобританський Марк.

Священнослужитель також позитивно оцінив діяльність одного з лідерів білого руху генерала Краснова, якого також звинувачували в зраді.

В той же час професор Московської духовної Академії Андрій Кураєв переконаний, особа генерала Власова не повинна бути символом "опору комунізму".

"Якщо прапором антикомунізму будуть люди типу Власова, це стало би компрометацією самої ідеї боротьби з комунізмом", - зазначив Кураев. На його думку, "краще не зводити на цей п'єдестал генерала, який порушив присягу". "Колись він присягав царській армії, потім Червоній армії, і обидві присяги порушив. Потім і Гітлеру присягав, і знову порушив, тобто, він тричі зрадник", - сказав Кураев.

У роки Другої світової Війни генерал Власов створив Російську визвольну армію. Вона складалася з радянських військовополонених і воювала проти СРСР.

Суперечки навколо фігури генерала Власова з того часу не вщухають.

Зрада генерала стала важким ударом для радянської влади. Червоноармієць з 20 року, випускник академії Фрунзе, кавалер ордена Леніна, один з яскравих радянських воєначальників мало того, що потрапив в полон, так ще й закликав битися на боці ворога.

Власов заявляв, що головна мета російського народу – боротися проти більшовиків, і лише Німеччина зараз може в цьому допомогти. Багато людей підтримали його позицію, особливо вона була популярною серед емігрантів - письменників, колишніх офіцерів і православних священнослужителів закордонних церков.

У 1945 році Власова заарештували, а в 1946-му стратили.

Читайте також:

В Ющенка вимагають надати Бандері звання Героя України

Полтавчанам запропонували вибрати між Леніним та Мазепою

Третина росіян вважають Сталіна державним злочинцем

Від СБУ вимагають розслідувати смерть Бандери і Троцького

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: