Рука Кремля в Голлівуді. Чому закордонні режисери все частіше знімають антиукраїнські фільми

Російська інформаційна машина вийшла на новий рівень.

За дивним збігом обставин разом із обмеженням російського ТВ продукту в Україні, за океаном почали робити власні серіали, в яких, чомусь, все частіше згадують Україну, але в контексті, м'яко кажучи, неприємному, йдеться в сюжеті програми "Гроші".

На агітаційні війни в Росії традиційно звикли не заощаджувати. Тож російська інформаційна машина вийшла на новий рівень. Не вмієте знімати самі - купуй тих, хто добре на цьому розуміється. І голлівудські сценаристи, схоже, почали торгувати епізодами в своїх фільмах та телесеріалах, наче хлібом в крамниці.   

Сергій Тримбач - один із найвідоміших вітчизняних кінознавців, себе називає кінокритиком. Він переконує, що великі гроші як не пахнуть в житті, так і не запахли в кіноіндустрії, та пояснює, чому Росія викидає сотні мільйонів за право маніпулювати американським та європейським кіно. 

"Вони розуміють, що проникливість американського продукту значно сильніша в усьому світі, ніж, власне, російського", - каже експерт. 

Антиукраїнські телешедеври вже в ефірі. Другий тиждень світова телеіндустрія тільки-но і говорить про Україну. У Франції, наприклад, після низки скандалів показали документальний фільм "Маски революції", зроблений з нарізки кадрів "Russia Today". 

І, тим часом, російські голови задурманює інша вигадка, яку самі собі ж створили - у них бурхливо обговорюють, що роль Путіна у одноіменному фільмі начебто має зіграти Ді Капріо. 

Отримали удар по іміджу і з-за океанської сторони: україно-російський конфлікт стає лейтмотивом, як мінімум, двох популярних американських серіалів.

Наприклад, серіал "Мадам Держсекретар". За сценарієм, Михайло Бозек, український президент, намагається звести лобами США із Росією. До справ береться і СБУ, яка робить все можливе, щоб американці подумали, що це росіяни нещодавно покусилися на борт номер один, літак президента США, аби Білий дім оголосив Кремлю війну. Але про цю вихідку стає відомо і Бозека викликають на килим до президента США в Білий дім. 

ВідеоЯк Росія воює з Україною через фільми та серіали

І доки за кордоном можуть собі дозволити витрачати на кіно мільйони, попутно заробляючи десятки мільйонів на пропагандистські епізодах, в Україні режисерам хоч би декілька мільйонів доларів виділили: річний бюджет, який виділяється на кінематограф, дорівнюється десятій частині стрічки рівня "Володаря перснів" або "Хоббіта".

Досвідчені ж політтехнологи радять шукати корінь зла не за кордоном, а саме в Україні.  

"Новини всього світу за два роки зробили нашу країну цікавою і кіносценаристам. А про що в Україні говорити? Нема реформ, а це, звичайно відбивається в кіно", - кажуть експерти.

Виходить, що без участі і згоди Україна виходить на великий кіноекран, то чому б нашій країні і не зіграти в світовому бестселері, хоч і не головну, але свою роль, яку самі собі і створимо в своєму ж кіно. Але для цього потрібно почати його створювати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: