Румунія готова розмістити у себе додаткові сили НАТО через російську загрозу

Дата публікації
Перегляди
4944
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Румунія готова розмістити у себе додаткові сили НАТО через російську загрозу

Фото: Associated Press

Президент Йоганніс підтвердив, що румунська влада готується до потенційних хвиль біженців з України.

Бухарест веде переговори зі Сполученими Штатами та Францією щодо збільшення кількості їхніх військ у Румунії. Також країна готова збільшити військову присутність НАТО.

Про це сказав президент Румунії Клаус Йоганніс, інформують Reuters та G4.

"Після заяв, зроблених США та Францією, ми перебуваємо в контакті з двома союзниками, щоб визначити конкретні способи реалізації їхньої військової присутності", — зазначив він.

Йоганніс закликав румунів не боятися можливої ​​війни, оскільки "Румунія, як член НАТО, користується всіма гарантіями безпеки".

Президент підтвердив, що румунська влада готується до потенційних хвиль біженців з України. Він нагадав, що Румунія має спільний з Україною кордон довжиною 600 км.

"Криза безпеки, створена Росією, стосується не лише України і не лише європейської безпеки, а й безпеки всього євроатлантичного простору", — наголосив Йоганніс.

За його словами, дипломатичний діалог має відігравати ключову роль у деескалації, проте всі повинні бути готові до сценарію, за яким Росія відмовляється від діалогу.

Також Йоганніс звернув увагу на небезпеці посилення військової присутності Росії в Чорноморському регіоні, яка загрожує не лише Україні, але й іншим державам регіону.

Нагадаємо, що Туреччина запропонувала проводити засідання ТКГ у Стамбулі.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація