Румунія не задоволена кордоном з Молдовою

Посол Румунії в Молдові Філіп Теодореску поставив під сумнів законність територіального кордону між Румунією і Молдовою.

"Мирний договір 1947 року, що встановлює кордони Румунії, є історичною фальсифікацією, і був підписаний з тієї причини, що Румунія була переможеною і окупованою країною", - заявив румунський дипломат.

Прут
Ріка Прут
"Паризький мирний договір більш не має юридичної сили, і до нього не можна більше апелювати з метою юридичного закріплення кордону між Румунією і Молдавією, яка з радянських часів проходить по річці Прут", - додав він.

Паризький мирний договір був підписаний 10 лютого 1947 року державами - переможцями в Другій світовій війні, з одного боку, і колишніми союзниками фашистської Німеччини в Європі - Італією, Болгарією, Угорщиною, Румунією і Фінляндією - з іншою.

Проекти договорів були розроблені відповідно до рішень Потсдамської конференції 1945 року. За умов Паризького Мирного Договору, кордони Румунії встановлювалися за станом на 1 січня 1941 року. Договір з Румунією містить також спеціальні положення, що відносяться до річки Дунай.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: