Румунія організує спеціальне агентство з надання громадянства молдаванам

Траян Бесеску сподівається отримувати щороку 100-150 тисяч заяв від молдаван на отримання громадянства Румунії.

Румунія найближчим часом створить спеціальне агентство з надання румунського громадянства мешканцям Молдови.

Як повідомив під час візиту до Кишинева президент Румунії Траян Бесеску, рішення про організацію агентства буде ухвалено за рішенням уряду вже 29 січня.

Офіс агентства розташовуватиметься в Бухаресті. У нього буде також п'ять територіальних бюро - в Яссах, Галаці, Сучаві, Клужі і Тімішоарі.

Бесеску зазначив, що створення агентства дозволить істотно полегшити процес надання румунського громадянства молдаванам, зокрема підвищить швидкість опрацювання справ.

За його словами, в 2009 році Румунія надала своє громадянство 20 тисячам молдаван, які були позбавлені його насильницьким шляхом. При цьому 14 тисяч молдавських громадян минулого року вже отримали румунські паспорти після принесення присяги.

Очікується, що після створення агентства протягом року прийматимуться близько 100-150 тисяч заяв від громадян Молдови на отримання румунського громадянства.

"Румуни відчувають, що за Лозиною живуть їх брати", - підкреслив Бесеску.

При цьому глава Румунії також заявив, що Бухарест ніколи не підпише з Молдовою базовий договір про кордон, але визнає її суверенітет, отриманий після розпаду СРСР. За його словами, Румунія готова зберігати прикордонний контроль з Молдовою на рівні європейських стандартів.

Читайте також:

Президент Румунії визнав суверенітет Молдови

Уряд Молдови запідозрив Росію в підготовці захоплення країни

Спікер Молдови хоче "змити ганьбу" і змінити державну мову на румунську

Нова влада Молдови скасувала візовий режим з Румунією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: