Румунія виділила Молдові 102 млн євро безвідплатної фіндопомоги

Безоплатна фінансова допомога призначається на реалізацію проектів з розвитку інфраструктури, ремонтів доріг і модернізації системи освіти.

Румунія надасть Молдові грант на 102 мільйони євро. Відповідну угоду було підписано в Бухаресті в рамках дводенного візиту до Румунії виконуючого обов'язки президента Молдови Міхая Гімпу.

Безоплатна фінансова допомога призначається на реалізацію проектів з розвитку інфраструктури, ремонтів доріг і модернізації системи освіти. Румунія і Молдова також підписали угоду про захист секретної військової інформації, а також про співпрацю у сфері освіти, сільського господарства та навколишнього середовища.

У ході переговорів зі своїм молдавським колегою румунський президент Траян Бесеску підкреслив, що його країна прагне допомогти Молдові у її зближенні з Євросоюзом. Він заявив про налагодження з Кишиневом стратегічного партнерства, метою якого стане підтримка Молдови в її зусиллях щодо приєднання до ЄС.

На спільній прес-конференції Бесеску заявив, що, серед іншого, збільшується з 2150 до 5000 число безкоштовних місць (з виплатою стипендій) в румунських вузах для навчання студентів з Молдови на румунській мові, говориться в прес-релізі, поширеному апаратом президента Румунії. Відкрито кілька додаткових консульств і пунктів видачі румунського громадянства в різних районах Молдови.

Виступаючи перед депутатами обох палат румунського парламенту, Міхай Гімпу в числі іншого зазначив, що сподівається на допомогу ЄС у вирішенні проблеми Придністров'я.

"Сподіваємося, що Європейський Союз буде рішучим чином сприяти вирішенню придністровського конфлікту. Вважаємо, що затягування під різними приводами процесу вирішення придністровської проблеми негативно позначається на регіональному мирі та безпеці", - сказав виконуючий обов'язки президента Молдови.

"Беззастережне виведення російських військ і евакуація боєприпасів, що зберігаються на лівому березі Дністра, демократизація та демілітаризація регіону - обов'язкові передумови для життєздатного розв'язання придністровської проблеми на підставі дотримання суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова", - говориться в прес-релізі, який розповсюдив офіційний Кишинів.

"У своїй програмі альянс "За європейську інтеграцію" зобов'язався побудувати відносини зі східними сусідами - Україною і Російською Федерацією - на основі прагматизму, взаємоповаги і невтручання у внутрішні справи. Вважаю, що Російська Федерація і Україна, підтримуючи Республіку Молдова у вирішенні придністровського конфлікту, можуть мати в особі нашої країни надійного партнера", - заявив тимчасовий глава молдовської держави. Він також попросив румунських парламентаріїв полегшити в'їзд своїх співгромадян на територію країни: "Було б неправильно з мого боку, якби я не передав вам побажання громадян Республіки Молдова: з 2011 року Румунія приєднається до шенгенської зони, тому, думаю, було б добре, якщо б ми разом розглянули питання про збільшення терміну дії віз до п'яти років для всіх громадян Республіки Молдова, а також про виключення вимоги подання 500 євро та звільнення від обов'язкового нотаріально завіреного запрошення для оформлення румунських віз нашим громадянам. Взагалі-то я проти віз".

У ході офіційного візиту Гімпу удостоївся звання почесного доктора юридичного факультету Бухарестського університету.

Читайте також:

Через вступ до Євросоюзу Румунія закриє 5 КПП на кордоні з Україною

Румунія організує спеціальне агентство з надання громадянства молдаванам

Румунія замінить радянські МіГи старими американськими F-16

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: