Румунія замінить радянські МіГи старими американськими F-16

Таке рішення було прийнято у зв'язку з тим, що Румунія не має фінансових ресурсів для купівлі нових багатоцільових літаків.

Румунія має намір закупити 24 старі американські винищувачі F-16 з метою оновлення парку військово-повітряних сил країни, основу якого зараз складають МіГ-21 радянського виробництва.

Як йдеться у повідомленні прес-служби румунського президента Траяна Бесеску, таке рішення було прийнято Верховною радою з національної безпеки у зв'язку з тим, що Румунія не має в своєму розпорядженні фінансових ресурсів для купівлі нових багатоцільових літаків. Відповідну пропозицію скерують парламенту для обговорення та прийняття.

Термін експлуатації кількох десятків МіГ-21 - багатоцільового винищувача, розробленого ОКБ Мікояна і Гуревича в середині 1950-х років - завершується в 2013 році.

За відомостями румунських ЗМІ, отриманими з неофіційних джерел, США мають намір поставити румунам F-16 "з пробігом" безкоштовно з умовою, що їх технічну модернізацію візьме на себе Румунія. Бухарест також повинен буде оплатити навчання своїх пілотів у США.

F-16 - багатофункціональний легкий винищувач, розроблений компанією General Dynamics у 1970-х роках і є найбільш масовим винищувачем четвертого покоління. Перебуває на озброєнні 24 країн світу.

Читайте також:

Америка озброює Єгипет винищувачами

Росія розробляє новий стратегічний бомбардувальник "невидимку"

Пентагон створить найдорожчий винищувач

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: