Румунія звинуватила Росію в порушенні  дипломатичних домовленостей

Румунське МЗС заявило, що затримання її дипломата за підозрою у шпигунстві суперечить міжнародним домовленостям.

Міністерство закордонних справ Румунії звинуватило Росію у серйозному порушенні міжнародних домовленостей в області дипломатичних відносин.

Так зовнішньополітичне відомство Румунії відреагувало на затримання в Москві співробітника свого посольства Габріеля Греку, запідозреного у шпигунстві.

"Міністерство закордонних справ (Румунії) засуджує порушення Росією Віденської конвенції про дипломатичні відносини, виражене у затриманні 16 серпня румунського дипломата, який працював у Москві, й подальші відносини (з боку російської влади), якому він піддався", - вказується в заяві румунського зовнішньополітичного відомства.

Раніше стало відомо, що російський МЗС вручив ноту протесту тимчасовому повіреному у справах Румунії в Москві у зв'язку з діями співробітника румунського посольства Греку, затриманого за підозрою у шпигунстві.

Як вказується в офіційному повідомленні російського МЗС, Греку, будучи першим секретарем посольства Румунії в Москві, займався діяльністю, несумісною зі статусом дипломата і такою, що загрожує безпеці Росії. У зв'язку з цим тимчасовому повіреному Румунії вручена відповідна нота і виражений "рішучий протест".

Греку був затриманий 16 серпня в Москві при спробі отримання від громадянина РФ секретних документів військового характеру. За інформацією ФСБ, Греку є співробітником Служби зовнішньої інформації Румунії, а посаду в посольстві використовував як прикриття.

Габріеля Греку вже оголошено в Росії персоною нон ґрата. Йому запропоновано у дводенний термін залишити територію РФ.

Читайте також:

Екс-глава британської розвідки став на захист російських шпигунів

Румунського шпигуна оголосили персоною нон-ґрата і вишлють з Росії

У Москві спіймали румунського шпигуна

"Російський зрадник" відмовився жити в Британії і повернеться на батьківщину

ВідеоРумунського шпигуна оголосили персоною нон-ґрата і вишлють з Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: