Румунію накрила хвиля антиурядових страйків

На вулиці вийшли десятки тисяч людей. Вимога маніфестантів - скасування постанови про заморожування заробітної плати.

23 березня в Бухаресті і інших містах Румунії пройшли масові акції протесту. На вулиці вийшли десятки тисяч людей. Громадяни вимагали збереження зарплат і пенсій, а також припинення звільнень, що проводяться по всій країні.

Протестуючі - державні службовці, викладачі вузів, шкіл і ліцеїв, залізничники, співробітники органів внутрішніх справ, поліцейські й пенсіонери. Головна вимога маніфестантів - скасування недавньої постанови уряду про заморожування заробітної плати й надбавок до неї.

Крім того, демонстранти вимагають скасування масових звільнень, у тому числі в державному секторі, неможливості одночасного отримання зарплати і пенсій. Вони також наполягають на зниженні податків і цін на основні продукти харчування.

У Бухаресті маніфестанти під керівництвом Національної федерації профспілок і профспілкового об'єднання "Картель Альфа" виставили пікети перед будівлею румунського уряду, міністерства праці, перед штаб-квартирами Демократично-ліберальної і Соціал-демократичної партій, що входять до правлячої коаліції, на базі якої сформовано діючий уряд.

В результаті демонстрацій в центрі румунської столиці було обмежено рух автомобілів і громадського транспорту. До подібних заходів протестуючі вдалися в багатьох повітах країни, де перед представництвами місцевих адміністрацій відбулися аналогічні акції протесту.

Профспілка викладачів і професорів Румунії заявила, що у випадку, якщо уряд не дослухається до їхніх вимог, вони вдадуться до бойкоту державних і шкільних іспитів, що наближаються, а також видачі відповідних атестатів і дипломів. Співробітники державної залізничної компанії (ЧФР) виступили з протестом проти звільнення 12 тисяч її службовців, які в найближчий час можуть втратити роботу. Представники міністерства транспорту Румунії почали переговори з профспілками цієї компанії, які погрожують повністю паралізувати залізничне повідомлення в країні.

Співробітники органів внутрішніх справ, поліції й жандармерії протестують проти скасування ним надбавок і спеціальних виплат за роботу в особливо небезпечних ситуаціях. Найближчими днями намічені акції протесту шахтарів, які в Румунії нерідко супроводжуються загостреннями соціальної обстановки і зіткненнями із співробітниками органів охорони правопорядку.

Більшість протестуючих пов'язує загострення соціально-економічної обстановки в Румунії з тяжкими умовами надання їй валютної позики з боку Міжнародного валютного фонду і Європейської комісії. В умовах різкого погіршення економічної ситуації влада країни звернулася до них за фінансовою допомогою, яка допоможе уникнути економічного дефолту. За неофіційними даними, йдеться про 19-20 млрд. євро, з яких 14 млрд. може виділити МВФ, 4 млрд. - Єврокомісія, 2 млрд. євро - Європейський банк реконструкції й розвитку.

Читайте також:

На страйки у Франції вийшли понад 3 мільйони людей

Французи страйкують всією країною

Таксисти почали всеукраїнський страйк через підвищення штрафів

Луценко обіцяє не бити людей на мирних мітингах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: